Wpisy

Wygrywa się obroną. W finale1:1!

Dziś widzieliśmy już zupełnie inne Zagłębie niż we wczorajszym spotkaniu. Miedziowe zagrały przede wszystkim znakomicie w obronie i wygrały z Łączpolem Gdynia bardzo pewnie 28:18 (12:11), tym samym wyrównując stan rywalizacji na 1:1.

Podobnie jak w pierwszym meczu, tak i tym razem wynik spotkania otworzyły podopieczne Bożeny Karkut. Na tym podobieństwa w progresie wyniku się skończyły. W drugim meczu finałowym to lubinianki od początku do końca miały inicjatywę, chociaż i tym razem musiały sobie radzić bez Joanny Obrusiewicz. Na samym początku spotkania czołowa zawodniczka aktualnych mistrzyń Polski doznała kontuzji i nie pojawiła się już na parkiecie. Pod nieobecność swojej rozgrywającej siła rażenia Zagłębia nie zmniejszyła się jednak. W 20. minucie podopieczne Bożeny Karkut prowadziły już różnicą pięciu bramek 11:6. Lubinianki chyba zbyt szybko uwierzyły w korzystny wynik, bo w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy miedziowe zdobyły tylko jedną bramkę przy sześciu trafieniach zawodniczek z Gdyni.

W drugiej części spotkania Zagłębie zagrało tak, jak do tego zdążyło przyzwyczaić. Lubinianki grały znakomicie w obronie, a w bramce świetnie spisywała się Monika Maliczkiewicz. Defensywa miedziowych okazała się murem nie do przejścia dla gdynianek. Świadczyć może o tym choćby fakt, że w drugiej połowie zawodniczki Łączpolu zdobyły tylko siedem bramek. Jak na zawołanie rzucały Kinga Byzdra i podpora lubińskiej defensywy Vanesa Jelić. Bardzo dobra gra w obronie pozwalała na wyprowadzanie kontr, które najczęściej kończyły się zdobyciem bramki. W drugiej połowie przewaga podopiecznych Bożeny Karkut rosła z biegiem czasu i wyniosła aż dziesięć bramek.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – KS Vistal Łączpol Gdynia 28:18 (12:11)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Czarna, Tsvirko – Załęczna 1, Piekarz 2, Ciepłowska, Semeniuk-Olchawa 5, Obrusiewicz, Migała 2, Jelić 7, Bader 3, Jochymek, Byzdra 8.

Vistal: Własenko, Gapska, Brzezińska – Sulżycka, Głowińska 2, Jędrzejczyk 1, Białek, Siódmiak 4, Kobzar, Szwed 2, Matescu 1, Duran 3, Koniuszaniec 4, Kulwińska 1, Andrzejewska.

Sędziowali: Grzegorz Budziosz i Tomasz Olesiński; Delegat ZPRP: Piotr Chudzicki

Widzów: ok. 600 (w tym ok. 10 z Gdyni)