Wpisy

Wracamy na swój parkiet!

Blisko dwa miesiące temu nasza żeńska ostatni raz prezentowała się na własnym parkiecie pewnie pokonując Koronę Kielce. Miedziowe wracają na swój parkiet i w niedzielę zmierzą się z Pogonią Szczecin!

Mecz zostanie rozegrany w ramach drugiej kolejki rundy rewanżowej. W pierwszej lubinianki bez najmniejszych problemów pokonały w derbach Dolnego Śląska KPR Jelenia Góra 34:19, notując dziesiąte zwycięstwo w sezonie i umacniają się na czele tabeli PGNiG Superligi Kobiet.

Zgoła odmienne nastroje panują w Szczecinie. Pogoń chciała udanie wejść w nowy rok, jednak po szalonym i emocjonującym meczu uległa na własnym parkiecie KPR-owi Kobierzyce 24:25. Szczecinianki w tym spotkaniu wystąpiły w mocno okrojonym składzie – zabrakło Patrycji Nogi, Agaty Cebuli, Karoliny Kochaniak, Marty Wawrzynkowskiej oraz Natalii Nosek.

Była to trzecia z rzędu porażka szczecinianek na własnym parkiecie (wcześniej z Lublinem i Koszalinem). Drużyna, która zapowiadała walkę o medale obecnie zajmuje piąte miejsce ze stratą jedenastu punktów do Miedziowych – Pogoń na pewno będzie bardzo zdeterminowana po tej nieszczęśliwej porażce na własnym parkiecie z Kobierzycami. Spodziewam się ogromnej walki ze strony tego zespoły, który wciąż może się liczyć w walce o medale i jest zespołem zawsze groźnym – mówi Bożena Karkut, szkoleniowiec Metraco Zagłębia Lubin.

12 kolejka PGNiG Superligi Kobiet
Metraco Zagłębie Lubin – SPR Pogoń Szczecin
13.01.2018 (niedziela) godz. 16:00
Hala RCS

Bilety:
http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1352

Podczas meczu przeprowadzona będzie zbiórka karmy i najpotrzebniejszych rzeczy dla zwierząt ze schroniska: