Wpisy

Wracają na parkiety

W weekend rozgrywki wznowi PGNiG Superliga Kobiet. Przerwie świąteczno-noworoczna była okazją aby naładować akumulatory i jak najlepiej przygotować się na dalsze zmagania.

Kibice mogą więc spodziewać się dużej dawki emocji. 14. kolejka zapowiada się wyjątkowo ciekawie. W Chorzowie rozpędzony ostatnio Ruch podejmie gdyński Vistal Łączpol, a w Koszalinie tamtejsza Politechnika zmierzy się z SPR-em Lublin. Szansę na ligowe punkty będą miały też oba beniaminki. Do ich bezpośredniego starcia dojdzie w sobotę w Szczecinie. W Lubinie KGHM Metraco Zagłębie podejmować będzie KSS Kielce.

W tym starciu faworyt może być tylko jeden. Kielczanki pojadą do Lubina skazane na porażkę, ale najgorsze co mogą zrobić ich rywalki, to podejść do tego meczu lekceważąco. Wygląda jednak na to, że tak się nie stanie. Mistrzynie Polski zdają sobie sprawę z potencjału jakim dysponuje zespół Zdzisława Wąsa, z którego pokonaniem już nie raz miały spore kłopoty. – Na pewno będziemy wiedzieć o przeciwniku wszystko – zapewnia Joanna Obrusiewicz i dodaje – To drużyna, która była rewelacją ubiegłego sezonu. W tym radzi sobie już nieco gorzej. My na pewno bardzo dobrze przygotujemy się do tego spotkania, zresztą tak jak do każdego innego meczu.

Źródło: SportoweFakty.pl