shopping-bag 0
Przedmioty: 0
Podsumowanie: 0.00 zł
Pokaż koszyk: Zamówienie:

Wpisy

Wicemistrzynie wznowiły treningi

Piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin wznowiły treningi.  Do soboty podopieczne Bożeny Karkut przygotowywać się będą na własnych obiektach.

Na pierwszych zajęciach po przerwie urlopowe wicemistrzynie kraju stawiły się w poniedziałek. W tym tygodniu miedziowe trenują w Lubinie dwa razy dziennie – Tradycyjnie już wznowiliśmy treningi w połowie lipca. Oczywiście mamy zajęcia i na hali i w terenie. Wiadomo jednak, że te pierwsze dni i tygodnie, to większy nacisk na sprawność ogólną. Dziewczyny tak naprawdę zaczynają przygotowania od testów fizjologicznych – mówi Bożena Karkut.

Z pierwszym zespołem KGHM Metraco Zagłębia Lubin trenują młode, perspektywiczne zawodniczki – Mam nadzieję, że ta młodzież zasili naszej drużyny. Mamy chyba największą liczbę młodych dziewczyn, trenujących piłkę ręczną. Od dwóch lat i klub i miasto prowadzi politykę, ku temu żeby była ciągłość szkolenia i w tej chwili sześć młodych zawodniczek trenuje z nami.  Mam nadzieję, że te wspólne treningi oswoją je ze sportem seniorskim – mówi szkoleniowiec miedziowych.

Już 21 lipca miedziowe udadzą się na obóz przygotowawczy do Dźwirzyna, na którym przebywać będą do 27 lipca. Później aktualne wicemistrzynie Polski trenować będą na własnych obiektach, a 10 sierpnia udadzą się na turniej do Gdyni. W dniach 18-19 sierpnia w Lubinie odbędzie się Memoriał im. Henryka Kruglińskiego, gdzie oprócz miedziowych wystąpi Łączpol Gdynia, SPR Lublin i niemiecki HC Lipsk.