Wpisy

W przyszłym sezonie bez Asi!

Joanna Obrusiewicz w nadchodzącym sezonie nie wystąpi w barwach KGHM Metraco Zagłębia Lubin na parkietach PGNiG Superligi. Nasza rozgrywająca udała się na urlop macierzyński.

Wicemistrzynie Polski w sezonie 2012/2013 będą musiały radzić sobie bez najlepszej strzelczyni ubiegłych rozgrywek. To duża strata lubińskiej drużyny – Na pewno brak Asi będzie dla nas utrudnieniem, szczególnie jeśli chodzi o rzut z drugiej linii. Niemniej jednak ściągnęliśmy do zespołu Bengę Seynabou, która będzie miałą zadania podobne do tych, które miała Asia. Nie porównuje tutaj stylu grania obu zawodniczek, bo na pewno jest on zupełnie różny. Nasza nowa rozgrywająca sporo rzutów oddaje z podłoża czy wyskoku i bardzo dobrze współpracuje z kołem, a mamy spore pole manewru jeśli chodzi o ten element. Po powrocie z urlopu macierzyńskiego wesprze nas także Klaudia Pielesz, tymczasem cieszymy się razem z Asią – mówi szkoleniowiec miedziowych Bożena Karkut.

– To duża strata dla drużyny, ale będziemy musiały poradzić sobie bez Asi. Cieszymy się, bo ona też się cieszy i życzymy jej wszystkiego dobrego – mówi Jelena Bader.