Wpisy

W Globusie lepszy Lublin

zlZdziesiątkowane kontuzjami KGHM Metraco Zagłębie Lubin przez blisko 40. minut jak równy z równym walczyło z MKS-em Selgros Lublin. Ostatecznie to gospodynie cieszyły się z wygranej 34:27 (16:15).

Mecz zaczął się od dwóch trafień podopiecznych Sabiny Włodek. Lubinianki szybko zareagowały i odrobiły straty z nawiązką, prowadząc w 9. minucie 5:2. Kolejne trzy bramki były autorstwa MKS-u Selgros i mieliśmy remis po 5. Podopieczne Bożeny Karkut znów włączyły piąty bieg, w bramce dobrze spisywała się Monika Maliczkiewicz, a skutecznie wykańczane ataki pozwoliły znów odskoczyć na trzy trafienia. Kiedy swoją drugą bramkę w meczu zdobyła Paulina Piechnik było 10:7. I znów byliśmy świadkami serii bramek, tym razem po stronie gospodyń, co dało kolejny remis. W 23. minucie, kiedy na listę strzelców wpisała się Marta Gęga Selgros odzyskał prowadzenie. Wymiana ciosów w pierwszej połowie zakończyła się wynikiem 16:15.

Początek drugiej połowy mógł napawać optymizmem. Miedziowe zdobyły trzy bramki z rzędy i wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Od stanu 18:16 coś w grze Zagłębia się zacięło. Podopieczne Sabiny Włodek szybko doprowadziły do remisu, a lubinianki na domiar złego musiały radzić sobie bez Aleksandry Paluch, która ujrzała czerwoną kartkę z gradacji kar. Z biegiem czasu przewaga gospodyń rosła, co pozwoliło ekipie z Lubelszczyzny kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie. Czas leciał nieubłaganie a przewagi rywalek nie udawało się zmniejszyć. Ostatecznie licznik zatrzymał się na siedmiu bramkach.

Warto wspomnieć, że dziś miedziowym zupełnie nie wychodziło egzekwowanie rzutów karnych. Z tego elementu gry lubinianki zdobyły tylko jedną bramkę na pięć prób, podczas gdy gospodynie na cztery rzuty zdobyły cztery bramki.

MKS Selgros Lublin – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 34:27 (16:15)

MKS: Dzhukeva, Baranowska, Gawlik – Małek 9, Gęga 4, Drabik 3, Nestsiaruk 3, Syncerz 3, Repelewska 2,  Rola 2,  Quintino 2, Szarawaga 2, Kocela 1, Kozimur 1, Skrzyniarz 1, de Jesus 1.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko – Załęczna 6, Piekarz 1, Obrusiewicz 5, Konofał, Paluch, Premović 5, Piechnik 4, Jochymek 4, Milojević 2.