Wpisy

Transferowy hit! Alina Wojtas w Metraco Zagłębiu!

To prawdziwy transferowy hit! Alina Wojtas dołącza do kadry Metraco Zagłębia Lubin!

30-letnia rozgrywająca karierę senioroską rozpoczynała AZS-ie Gdańsk, skąd trafiła z Olimpii Nowy Sącz. Z akademickiego klubu trafiła do MKS-u Lublin, z którym święciła największe sukcesy na krajowym podwórku, zdobywając cztery tytuły mistrza Polski oraz dwa Puchary Polski.

Z Lubelszczyzny trafiła do jednego z najbardziej utytułowanych klubów na Starym Kontynencie. Z Larvikiem mistrzostwo i Puchar Norwegii w 2015 i tym roku, a dwa lata temu grała ze swoim klubem w finale prestiżowych rozgrywek Ligi Mistrzyń.

W seniorskiej reprezentacji Polski nowa zawodniczka miedziowych zadebiutowała 23 maja 2008 w towarzyskim spotkaniu z Kazachstanem. Podczas mistrzostwa świata w Serbii w 2013 roku Alina Wojtas była najskuteczniejszą zawodniczką reprezentacji, która wówczas zajęła bardzo wysokie czwarte miejsce.

Transfer Aliny Wojtas to duże wydarzenie. Będzie ona dla nas wielkim wzmocnieniem w drugiej linii. To zawodniczka, której fanom kobiecej piłki ręcznej przedstawiać nie trzeba. Transferem Aliny Wojtas i Adrianny Górnej zamykamy skład na nowy sezon – komentuje Witold Kulesza, prezes MKS Zagłębie Lubin S.A.

Nowa rozgrywająca Metraco Zagłębia Lubin imponuje znakomitymi warunkami fizycznymi, mierząc 191 cm.