Wpisy

Szlachetna Paczka 2017 – PGNiG Superliga wesprze 17 rodzin

16 klubów PGNiG Superligi i pracownicy Superligi wybrali już rodziny z bazy Szlachetnej Paczki. Do 8 grudnia zbieramy rzeczy, które będą nie tylko prezentami świątecznymi, ale realną pomocą w funkcjonowaniu rodzin.

Szlachetna Paczka jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc, a Szlachetna Paczka tworzy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Dzięki Szlachetnej Paczce w ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. PGNiG Superliga wesprze działania – każdy klub wybrał już rodzinę, dla której będzie prowadził zbiórkę potrzebnych rzeczy. Finał Szlachetnej Paczki zaplanowany jest na weekend 9-10 grudnia.

– Angażujemy się w te akcję już drugi raz, kluby mają wybraną rodzinę i przygotują dedykowaną paczkę, a potrzeby są naprawdę różne – mówi Justyna Woja rzecznik prasowy PGNiG Superligi – Najbardziej wartościowe jest to, że Szlachetna Paczka pomaga mądrze, wybierając i wspierając rodziny, dla których przekazane dary to przede wszystkim krok do stabilizacji sytuacji finansowej.

– Kolejny rok z rzędu bez momentu zawahania wykazujemy się inicjatywą wzięcia udziału w akcji Szlachetna Paczka, która ma na celu pomoc rodziną potrzebującym. Wszystkich zachęcam do wzięcia udziału w tej akcji – mówi Tomasz Pietruszko, który kolejny rok wystąpi w roli ambasadora akcji.

Aby wesprzeć Szlachetną paczkę można odwiedzić stronę www.szlachetnapaczka.pl