Wpisy

Szafraniec: Musimy zagrać z pełną determinacją

Mecze Zagłębia z Azotami, jak pokazuje historia, gwarantują sporo emocji. Tym razem stawką pojedynku będzie przybliżenie się do udziału w fazie play-off. Przed tym niezwykle ważnym pojedynkiem rozmawialiśmy ze szkoleniowcem miedziowych, Jerzym Szafrańcem.

W sobotę czeka nas bardzo ważne spotkanie. Można powiedzieć, że będzie to mecz nie o dwa, a o cztery punkty?

Na pewno będzie to spotkanie jedno z najważniejszych w sezonie. Nie tylko dla nas ale i dla zawodników z Puław. Zagłębie i Azoty z pewnością spisują się w obecnym sezonie poniżej oczekiwań, bo przed rozgrywkami nasze oczekiwania były zupełnie inne. Bardzo prawdopodobne, że przegrany tego meczu będzie musiał pogodzić się z grą w play-out a zwycięzca będzie naprawdę blisko ósemki na koniec rundy zasadniczej, choć przypomnę, że zostało jeszcze kilka kolejek. Mam nadzieję, że wykorzystamy atut własnego parkietu i to my przybliżymy się do upragnionego celu.

Puławianie do tego meczu przystąpią w nieco lepszych nastrojach, gdyż wygrali niezwykle ważne spotkanie. Jak pan przyjął wynik meczu Azoty – Chrobry?

Do przerwy było to bardzo wyrównane spotkanie. Nie wiem co się stało po zmianie stron, czy zawodnikom Chrobrego zabrakło si, czy kilkubramkowa przewaga Azotów sprawiła, że głogowianie przestali walczyć. Na pewno ta wygrana podbudowała naszych sobotnich rywali i tak naprawdę była im bardzo potrzebna, bo teraz jakakolwiek starta punktów może ich kosztować bardzo wiele, choć trzeba przyznać, że Azoty mają do końca rundy, przynajmniej teoretycznie, dość łatwy terminarz.

Mecze Zagłębia z Azotami, patrząc na historię tych spotkań, może poza 1-2 wyjątkami, to spotkania niezwykle emocjonujące…

Wiadomo, że statystyki nie grają ale przyglądając się historii naszych spotkań można na pewno zauważyć, że w większości były to mecze bardzo emocjonujące, trzymające w napięciu do ostatnich akcji i często też kończyły się remisem, jak w przypadku ostatniego meczu w Puławach. Tym razem jednak remis nas nie będzie zadowalał, przeciwników pewnie też. W tej sytuacji potrzebujemy kompletu punktów.

Jak musi zagrać Zagłębie aby cieszyć się z wygranej?

Musimy zagrać z pełną determinacją i wiarą z zwycięstwo. Nie możemy popełniać też błędów z ostatnich spotkań. Zrobimy wszystko, żeby dwa punkty pozostały w Lubinie, choć zdajemy sobie sprawę, jak ciężkie czeka nas spotkanie.

W meczu z Puławami nie wystąpi Dariusz Rosiek. Jak długo będzie trwała przerwa, związana z kontuzją, doznaną we Wrocławiu?

Kontuzja jest dość poważna. Czekamy na konsultacje lekarskie. Stan jego kolana na pewno nie jest dobry, a więcej będziemy mogli powiedzieć za kilka dni. Na pewno Darek nie wystąpi w naszych najbliższych meczach.

Patron meczu:

garczyk