Wpisy

FF: Sylwetki drużyn – Pogoń Baltica Szczecin

Lider sezonu zasadniczego, półfinalista play-off PGNiG Superligi Kobiet. Przestawiamy drużynę Pogoni Baltica Szczecin.

Szczecinianki w swojej historii mogą się pochwalić ośmioma medalami Mistrzostw Polski. Trzykrotnie wygrywały rywalizację na polskich parkietach, cztery razy były drugie, a w ubiegłym sezonie zakończyły rozgrywki na najniższym stopniu podium. Szczecinianki na swoim koncie mają również cztery Puchary Polski.

Najlepszą strzelczynią Pogoni Baltica Szczecin w trwającym sezonie jest Małgorzata Stasiak, która do tej pory zdobyła w dwudziestu meczach 91 bramek. W kadrze szczecińskiej drużyny, która rundę zasadniczą zakończyła na pierwszym miejscu w tabeli i pewnie awansowała do półfinału play-off są także takie szczypiornistki jak: Aleksandra Zimny, Monika Głowińska czy Agata Cebula. Młody zespół Pogoni jest głodny sukcesów i na pewno może być groźny dla każdego.

Trenerem SPR-u Pogoń Baltica Szczecin jest Adrian Struzik, który do stycznia 2013 roku był drugim trenerem w Vistalu Gdynia. Jak dotąd szkoleniowiec z klubem z zachodniopomorskiego doszedł do finału Challenge Cup oraz dwukrotnie awansował do półfinału Mistrzostw Polski. Ponadto w zeszłym sezonie zajął trzecie miejsce w PGNiG Pucharze Polski.

drużynyFF_pogon