Podsumowanie: 0.00 zł
Pokaż koszyk: Zamówienie:

Wpisy

Świąteczny prezent od szczypiornistek

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin pewnie pokonały na wyjeździe KPR Ruch Chorzów i sprawiły sobie i kibicom świąteczny prezent. Miedziowe wygrały dziś na Śląsku 33:27 (18:11).

Końcowy wynik może być nieco mylący, bo w ostatnich minutach wysokie prowadzenie sprawiło, że w szeregi lubinianek wkradło się rozluźnienie, co przełożyło się na wynik, który jeszcze w 49. minucie brzmiał 32:19! Tak naprawdę emocje skończyły się w 12. minucie. Chorzowianki ostatni raz prowadziły w ósmej minucie 5:3. kolejne fragmenty spotkania, to zdecydowana przewaga miedziowych. Podopieczne Bożeny Karkut zdobyły siedem bramek z rzędu i zrobiło się 5:10. Lubinianki nie zamierzały osiadać na laurach i powiększały przewagę. Do przerwy miedziowe miały siedem bramek więcej od swoich rywalek.

Przed dwadzieścia minut drugiej połowy trwało punktowanie niebieskich. Między słupkami dobrze spisywała się Monika Wąż, a kolejne bramki rzucały Sanja Premović i Agnieszka Jochymek. Łącznie ten duet wpisał się na listę strzelców aż 19 razy! Jedenaście minut przed końcem spotkania było 19:32. Końcowe dzisięć minut Zagłębie musiało radzić sobie bez Kai Załęcznej i Kamili Konofał, które w wyniku gradacji kar ujrzały czerwone kartki. Do końca lubinianki zdobyły już tylko jedną bramkę, ale po końcowej syrenie cieszyły się z przedświątecznej, pewnej wygranej.

KPR Ruch Chorzów – Metaco Zagłębie Lubin 27:33 (11:18)

Ruch: Ciesiółka, Krupa, Montowska – Benducka 3, Jasinowska 3, M. Drażyk 4, Żakowska 9/4, Tracz, Krzymińska 3, Masłowska, Doktorczyk 2, Płomińska 3.

Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Robótka, Załęczna 2, Konofał 3, Paluch, Premović 11, Wiertelak 2, Walczak 1, Marić 4, Jochymek 8, Milojević 2.