Wpisy

Strzelecki popis Naidzinavicius

Emocjonujące spotkanie rozegrały zespoły Pogoni Baltica Szczecin i Bayeru Leverkusen. Ostatecznie zespoły podzieliły się punktami po remisie 30:30. Aż 17 bramek zdobyła rozgrywająca „Elfów” Kim Naidzinavicius.

Faworytem pierwszego popołudniowego meczu wydawała się drużyna z Bundesligi. Po wyrównanym początku to jednak Pogoń przejęła inicjatywę. Przy stanie 11:8 dla zespołu ze Szczecina o czas poprosiła trener teamu z Leverkusen. Nie zdało się to na wiele, gdyż podopieczne Adriana Struzika powiększyły jeszcze swoje prowadzenie. Na trzy minuty przed końcem szczecinianki prowadziły 14:9, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem dla Pogoni. W tej części spotkania na parkiecie brylowały Aleksandra Zimny z Pogoni oraz Kim Naidzinavicius z Bayeru, która zdobyła do przerwy blisko 70% bramek swojej drużyny.

W drugiej połowie Naidzinavicius pokazała jeszcze większą klasę, rzucając bramki jak na zawołanie. Zespołowi z Bundesligi udało się doprowadzić do remisu i emocjonującej końcówki. Na niespełna dwie minuty przed końcową syreną było 30:29 dla Pogoni. Minutę przed końcem o czas poprosił trener Bayeru. Czterdzieści sekund przed końcem trafiła Jenny Karolius i mecz zakończył się remisem.

Bayer Leverkusen – SPR Pogoń Baltica Szczecin 30:30 (11:14)

Bayer: Gajowych, Fehr – Seidel , Heldmann 1, Glankowicowa 1, Adams, Karolius 3, Naidzinavicius 17, Ruthenbeck, Burkholder, Schilk , Rode 7, Januskowa 1.

Pogoń: Orowicz, Płaczek – Gadzina, Głowińska 5, Kochaniak 1, Koprowska, Kozłowska, Królikowska 2, Costa, Masna 2, Mocarz, Noga, Sabała, Stasiak 7, Szczecina 3, Yashchuk, Zimny 10.