Podsumowanie: 0.00 zł
Pokaż koszyk: Zamówienie:

Wpisy

Strzelecki pojedynek: Obrusiewicz – Dubajova

W meczu 20. kolejki PGNiG Superligi Kobiet KGHM Metraco Zagłębie Lubin odniosło ważne zwycięstwo. Klasą samą w sobie były dwie zawodniczki, Joanna Obrusiewicz po stronie Zagłębia i Katerina Dubajova po stronie Olimpii, które łącznie zdobyły aż 26 bramek!

Mecz rozpoczął się od dwóch karnych. Pierwszego wykorzystała Katerina Dubajova, w odpowiedzi z siedmiu metrów nie pomyliła się Joanna Obrusiewicz. W 4. minucie i bramce Anety Piekarz lubinianki wyszły na prowadzenie. Kiedy w piątej minucie swoją pierwszą bramkę zdobyła Agnieszka Jochymek było już 5:2. Kolejne pięć minut upłynęło pod znakiem niedokładnej gry miedziowych, co wykorzystały zawodniczki z Nowego Sącza. W 10. minucie, głównie dzięki bramkom duetu Dubajova-Gadzina mieliśmy remis po 6. Trzy kolejne bramki były już autorstwa podopiecznych Bożeny Karkut i znów miedziowe były na prowadzeniu z początku meczu. W piętnastej minucie spotkania, po raz pierwszy przed kibicami Zagłębia zaprezentowała się Adriana Lima. Chwilę po tym zdarzeniu było już 11:7 dla lubinianek. W 17. po pięć bramek na swoim koncie miały Joanna Obrusiewicz i Katerina Dubajova. W 20. minucie swoją pierwszą bramkę dla Zagłębia zdobyła brazylijska rozgrywająca. W 21. minucie o czas dla swojej drużyny poprosiła Bożena Karkut. Miedziowe prowadziły wówczas jedną bramką. Po kilku kolejnych minutach było już 15:12. I tym razem przyjezdne nie pozwoliły odskoczyć lubiniankom i znów zniwelowały straty. W 28. minucie Patrycję Chojnacką pokonała Joanna gadzina i nieoczekiwanie mieliśmy remis po 15. Dwie ostatnie bramki w tej części spotkania zdobyły miedziowe.

Trzy minuty po zmianie stron znów mieliśmy remis. Znów obronie miedziowych dała się we znaki najlepsza w ekipie przyjezdnej Katerina Dubajova. W 34. minucie Olimpia wyszła na pierwsze prowadzenie w meczu, w 33. minucie trafiła Joanna Gadzina. Lubinianki szybko się otrząsnęły o odzyskały prowadzenie ale wynik wciąż był sprawą otwartą. Czas uciekał a gospodynie nie potrafiły odskoczyć na wyraźniejszą przewagę. Tymczasem w 40. minucie swoją dziesiątą bramkę zdobyła Katerina Dubajova. W końcu podopieczne Bożeny Karkut na kwadrans przed końcem odskoczyły na cztery bramki – 27:23, w czym duża zasługa udanych interwencji Moniki Maliczkiewicz. Kiedy po raz dziesiąty do bramki rywalek trafiła Joanna Obrusiewicz miedziowe wygrywały już różnicą pięciu bramek. Do końca kibice emocjonowali się bardziej pojedynkiem na linii Obrusiewicz-Dubajova niż samym wynikiem, który na siedem minut przed końcem był już rozstrzygnięty.

MVP: Joanna Obrusiewicz (Zagłębie)

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz  32:27 (17:15)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka – Załęczna 3, Piekarz 3, Pałgan, Obrusiewicz 13, Paluch 3, Piechnik 2, Lima 1, Walczak, Jochymek 6, Milojević 1.

Olimpia: Sach, Szczurek – Płachta, Leśniak, Gadzina 7, Figiel, Szczecina, Basta, Rączka 2, Kaliciecka, Motak, Dubajova 13, Stokłosa 3, Masna 2.