Wpisy

Spokojna przerwa miedziowych

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin zapewniły sobie spokojną przerwę na reprezentację. Miedziowe wracają z Piotrkowa Trybunalskiego z kompletem punktów po zwycięstwie 27:22. Co ciekawe lubinianki na pierwsze prowadzenie w meczu wyszło w 37. minucie. Ale od początku…

A ten nie był udany dla naszych szczypiornistek. Po dziesięciu minutach gry Zagłębie miało na swoim koncie tylko jedną bramkę, przy pięciu trafieniach piotrkowianek. Trener Bożena Karkut zmuszona była wziąć czas, co jednak nie poskutkowało od razu. Jeszcze w 23. minucie na tablicy wyników było 10:7. Trzy minuty później miedziowe przegrywały jedną bramką – 10:11, kolejne dwa trafienia były autorstwa zawodniczek z Piotrkowa, na które w samej końcówce pierwszej połowy odpowiedziała Żana Marić.

Kluczowy dla losów spotkania okazał się początek drugiej połowy, a dokładnie jej pierwsze dziesięć minut. W tym czasie podopieczne Bożeny Karkut nie dały sobie rzucić ani jednej bramki, same zdobyły pięć i mieliśmy 13:16. Kilka chwil później przewaga Metraco Zagłębia stopniała do jednej bramki, ale od stanu 16:17 na parkiecie rządziło już tylko Zagłębie. Pięć minut przed końcem spotkania wynik brzmiał 25:20 dla lubinianek i 5-brakowa przewaga utrzymała się do końcowej syreny.

Dzięki wygranej Metraco Zagłębie Lubin awansowało na trzecie miejsce w tabeli. Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Na ligowe parkiety szczypiornistki powrócą 17 października. Wówczas Metraco Zagłębie podejmować będzie AZS Łączpol AWFiS Gdańsk.

MKS Piotrcovia – Metraco Zagłębie Lubin 22:27 (13:11)

MKS Piotrcovia: Jurkowska, Opelt, Sarnecka – Rol 1, Sobińska 3, Szymańska 6, Kopertowska 2, Marszałek 2, Wawrzynowska 2, Wypych 4, Szafnicka, Olek 1, Piecaba 1, Ivanović, Jałoszewska.

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Robótka, Załęczna 5, Obrusiewicz, Paluch 4, Premović 5, Wiertelak, Lima, Walczak, Marić 6, Jochymek 5, Milojević 2.