Wpisy

Sobotnie święto na Stadionie Zagłębia

20140408_TF045W meczu 14. kolejki I ligi KGHM Zagłębie Lubin podejmie Arkę Gdynia. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, mecz rozpocznie się o godzinie 17.45. Spodziewamy się niezapomnianej atmosfery, bo przecież gościmy naszych przyjaciół z Gdyni.

Arka po rewolucji
Od kilku sezonów Arka bezskutecznie próbuje wrócić do piłkarskiej elity. W zeszłym sezonie w Gdyni bardzo mocno nastawiono się na wywalczenie promocji, a brak awansu latem wymusił kadrową rewolucję. Naturalnie Arka nie chciała pozbywać się wszystkich, ale nie miała szans zatrzymać utalentowanego rozgrywającego Mateusza Szwocha, po którego zgłosiła się Legia Warszawa.
Wspomniana rewolucja zaczęła się już na trenerskiej ławce, „Nową Arkę” na ligowe boiska wyprowadził Dariusz Dźwigała, którego asystentem został Grzegorz Niciński. Gdynianom udało się sprowadzić doświadczonego rozgrywającego, który kilka lat wcześniej był liderem Arki, zaprawionego w bojach Bartosza Ławę. Udało się więc w jakimś stopniu załatać dziurę po Szwochu. Kolejne doświadczenia przyniósł drużynie Grzegorz Lech, skrzydłowy z ekstraklasową przeszłością. Do Gdyni przeniósł się pomocnik Legii Warszawa Aleksander Jagiełło, który miał zespołowi dodać szybkości i świeżości. Stawkę uzupełnili solidny bramkarz Łukasz Skowron i kolejni doświadczeni zawodnicy: Antoni Łukaszewicz i Paweł Abbott.

”Nitek” łapie za ster
Zmiany nie dały jednak oczekiwanego efektu, Arka szybko zaczęła opadać na dno i 21 września Dariusz Dźwigała stracił posadę. Drużynę przejął dobrze znanym kibicom Zagłębia Grzegorz Niciński. Dotychczasowy asystent rozpoczął od wyjazdowego zwycięstwa z Wisłą Płock (1:0), następnie gdynianie przegrali z Wigrami (0:1), zremisowali z Bytovią (1:1) i pokonali Pogoń Siedlce (1:0). 9 października zarząd „żółto-niebieskich” podał informację, że Grzegorz Niciński pozostanie trenerem Arki do końca sezonu.

W Gdyni mobilizacja
Na mecz przyjaźni do Lubina zawita grupa sympatyków Arki Gdynia. Nad morzem mobilizacja, porozwieszane w Gdyni transparenty i plakaty zachęcają do wyjazdu. Za każdym razem, kiedy Zagłębie gra z Arką, na trybunach panuje doskonała atmosfera, kibice obu klubów dobrze się bawią, a przy tym wspierają swoje drużyny. Nie inaczej będzie tym razem. Być może do Lubina, na zaproszenie Krecika, przyjedzie z Gdyni specjalny gość…

Arka szczęśliwa dla Arka
W sobotę trybuny Stadionu Zagłębia faktycznie opanuje atmosfera zabawy. Sentymentów nie będzie jednak na boisku, „miedziowi” zagrają o zwycięstwo! Zagłębiu ma pomóc Arek Woźniak, w ostatnich meczach „Wąski” jest liderem zespołu, który ciągnie grę swojej drużyny do przodu. Pojedynki Arka z gdyńską Arką mają także dodatkowe podteksty: – Z Arką Gdynia przed kilkoma laty debiutowałem w ekstraklasie, kilka miesięcy później zdobyłem pierwszego gola w lidze, właśnie w spotkaniu z Arką – wspomina Arkadiusz Woźniak. Wychowanek Zagłębia jest w przysłowiowym „gazie”, jedyna niewiadomo dotyczy pozycji, na jakiej wystawi go trener. „Wąski” w tym sezonie grał na prawej stronie obrony, na prawym i lewym skrzydle, a także na pozycji nr 10, tuż za napastnikiem. Arek jednak nie grymasi, obojętnie gdzie zagra w sobotę, postara się pomóc zespołowi w odniesieniu kolejnego zwycięstwa w lidze.

źródło: zaglebie.com