Wpisy

Silna obsada 20. Memorialu – Larvik i Borussia w Lubinie!

Poznaliśmy obsadę 20. Memorialu im. Henryka Kruglińskiego. W jubileuszowym turnieju wystąpią uznane europejskie marki, tym norweski Larvik i niemiecka Borussia Dortmund! Stawkę uzupełnią gospodynie Metraco Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin oraz mistrz Ukrainy Galiczanka Lwów!

To znakomita informacja dla kibiców piłki ręcznej w żeński wydaniu. Fani w akcji zobaczą jeden  z najbardziej utalentowanych klubów na Starym Kontynencie. HK Larvik w Eliteserien występuje nieprzerwanie od 1992 roku, a w swoim kraju zdobył wszystko, co byli do zdobycia. Dość wspomnieć o 19 mistrzostwach Norwegii i 16 krajowych pucharach. Były klub Aliny Wojtas może również pochwalić się sukcesami na arenie międzynarodowej – w 2011 roku triumfował w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów, a w latach 2005 i 2008 w Pucharze Zdobywców Pucharów. Obecnie klub przechodzi przebudowę, ale trener-legenda Tor Odvar Moen ma do dyspozycji inne utalentowane zawodniczki.

Borussia Dortmund to marka, której kibicom sportu przedstawiac nie trzeba. BVB znana jest głównie z sekcji piłkarskiej, ale piłka ręczna w kobiecym wydaniu ma się również bardzo dobrze. W ubiegłym sezonie Bundesligi żółto-czarne zajęły szóste miejsce, na swoim koncie Borussia ma wicemistrzostwo Niemiec w 1999 roku, Puchar Niemiec zdobyty dwa lata wcześniej. BVB triumfowała w Challenge Cup w 2003 roku. Skład opiera się na krajowych zawodniczkach, ale nie brakuje także przedstawicielek Węgier i Holandii.

Stawkę zagranicznych ekip uzupełnią Galiczanka Lwów. Mistrzynie Ukrainy w ubiegłym roku rywalizowały w europejskich pucharach z Pogonią Szczecin. Teraz obie drużyny będą miały okazję spotkać się podczas turnieju w Lubinie. Pogoń Szczecin to w ostatnich latach stały bywalec Memoriału im. Henryka Kruglińskiego.

– Tak jak zapowiadalismy już w tamtym roku, robiliśmy wszystko aby jubileuszowy Memoriał był wyjątkowy. Cieszymy się, że udało się zaprosić takie marki jak Larvik i Borussia. Tym razem na parkiecie zobaczymy nie cztery a pięć drużyn. Zapowiada się święto żeńskiej piłki ręcznej, na które już teraz kibiców serdecznie zapraszamy – mówi Witold Kulesza, prezes MKS Zagłębie Lubin S.A.

20. Memoriał im. Henryka Kruglińskiego odbędzie się w dniach 19-20 sierpnia w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Fot. jurnalul.ro