Wpisy

SF: Podsumowanie 8. kolejki PGNiG Superligi Kobiet

Remisy w pojedynkach Pogoń Baltica Szczecin – KGHM Metraco Zagłębie Lubin i KPR Jelenia Góra – Vistal Gdynia, to najciekawsze rezultaty 8. kolejki PGNiG Superligi kobiet.

Faworyci na remis

Za nami obfitująca w emocje 8. kolejka PGNiG Superligi kobiet. W dwóch najciekawszych pojedynkach cenne punkty tracili faworyci. W Szczecinie Pogoń Baltica zremisowała z KGHM Metraco Zagłębiem Lubin, a do jeszcze większej niespodzianki doszło w Jeleniej Górze. Tamtejszy KPR zdołał urwać punkty Vistalowi Gdynia. Kłopotów z wywalczeniem dwóch oczek nie miały Olimpia-Beskid Nowy Sącz oraz Start Elbląg. Góralki rozprawiły się z beniaminkiem z Olkusza, a podopieczne Antoniego Pareckiego pokonały Piotrcovię Piotrków Tryb. W spotkaniu rozegranym awansem dwa punkty zdobyły również mistrzynie Polski. MKS Selgros Lublin wysoko pokonał Energę AZS Koszalin.

Niespodzianka kolejki: KPR Jelenia Góra i SPR Pogoń Baltica Szczecin

Choć w Szczecinie i Jeleniej Górze liczono na punkty w pojedynkach Zagłębiem i Vistalem, to faworytkami do zwycięstwa były ekipy przyjezdne. Parkiet zweryfikował jednak przedmeczowe przewidywania i w obu przypadkach główni kandydaci do mistrzostwa Polski musieli pogodzić się z utratą punktu. W Jeleniej Górze podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak miały nawet szansę na pełną pulę, ale w decydujących momentach zabrakło trochę zimniej krwi. Jednak remis to dla KPR-u znakomity wynik. Wygląda na to, że porażka z SPR-em Olkusz była tylko wypadkiem przy pracy, który wpłynął mobilizująco na grę zespołu. Podział punktów jest również sukcesem dla szczecinianek. Podopieczne Adriana Struzika remisując z Zagłębiem potwierdziły, że na poważnie myślą o włączeniu się do walki o medale.

Najlepsza strzelczyni: Agata Wypych

Liderka Piotrcovii Piotrków Tryb. nie zwalnia tempa. Pomimo porażki jej drużyny ze Startem Elbląg, rozgrywająca po raz kolejny popisała się najlepszą skutecznością w całej kolejce. Strach pomyśleć jak wyglądałby dorobek piotrkowianek, gdyby nie jej 12 celnych rzutów. W generalnej klasyfikacji strzelczyń Agata Wypych z 70 bramkami na koncie wciąż pozostaje liderką. Tuż za nią plasuje się Agata Cebula z Pogoni Baltica Szczecin.

Debiut kolejki: Sabina Włodek

Choć Sabina Włodek od dawna związana jest lubelskim szczypiorniakiem, to pojedynek z Energą AZS Koszalin był dla niej debiutem w roli pierwszego trenera, po tym jak szkoleniowcem mistrzyń Polski przestał być Edward Jankowski. Trzeba przyznać, że pierwszy mecz pod wodzą Włodek wypadł bardzo dobrze. Lublinianki nie dały szans Akademiczkom i ostatecznie wygrały różnicą dziewięciu trafień. W Kozim Grodzie liczą jednak przede wszystkim, że MKS zacznie wygrywać również w rozgrywkach międzynarodowych.

MVP Kolejki: Małgorzata Buklarewicz

Niemal każde spotkanie 8. kolejki miało swoje bohaterki, kapitalnie zagrały m.in. Kinga Grzyb ze Startu Elbląg, czy Katarina Dubajova z Olimpii-Beskidu Nowy Sącz. Na wielkie brawa zasłużyły szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin, ale za najbardziej wartościową zawodniczkę można uznać Małgorzatę Buklarewicz z KPR-u Jelenia Góra, która poprowadziła swój zespół do remisu z faworyzowanym Vistalem Gdynia. Sama na listę strzelców wpisywała się siedmiokrotnie. Pokazała jak należy walczyć z najlepszymi. – Myślę że na indywidualne wyróżnienie zasłużyła zwłaszcza Gosia Buklarewicz i Natalka Winiarska – chwaliła swoje koleżanki Beata Skalska.

Cytat kolejki: – Bardzo chciałyśmy wygrać ten mecz i dwa punkty są dla nas bardzo cenne. Mamy ich już łącznie sześć, dzięki czemu odskakujemy trochę od niebezpiecznych okolic tabeli. Cała drużyna zasłużyła na wygraną. Nie ważne kto rzuca bramki, najważniejszy jest końcowy wynik – powiedziała Joanna Gadzina, skrzydłowa Olimpii-Beskidu Nowy Sącz po meczu z SPR-em Olkusz.

Wyniki 8. kolejki PGNiG Superligi kobiet:

MKS Selgros Lublin – Energa AZS Koszalin 33:24 (16:13)Najwięcej bramek: dla MKS – Małgorzata Majerek 9, Dorota Małek i Joanna Drabik po 5; dla AZS – Joanna Załoga 9, Sylwia Matuszczyk 6.

KPR Jelenia Góra – Vistal Gdynia 26:26 (13:13)Najwięcej bramek: dla KPR – Małgorzata Buklarewicz 6, Mariola Wiertalak i Natalia Winiarska po 5, dla Vistalu – Iwona Niedźwiedź 8, Karolina Kalska – 7.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz – SPR Olkusz 36:20 (17:8)Najwięcej bramek: dla Olimpii – Katarina Dubajova 11, Kamila Szczecina 7; dla SPR – Paulina Marszałek 8, Paula Przytuła 6.

SPR Pogoń Baltica Szczecin – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 29:29 (12:15)Najwięcej bramek: dla Pogoni – Monika Stachowska 8, Patrycja Królikowska 5, Monika Stasiak 5; dla Zagłębia – Joanna Obrusiewicz 10, Karolina Semeniuk-Olchawa 6, Anna Pałgan 4.

Start Elbląg – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:23 (16:13)Najwięcej bramek: dla Startu – Kinga Grzyb 10, Monika Aleksandrowicz 7, Joanna Waga 4; dla Piotrcovii – Agata Wypych 12, Aleksandra Mielczewska, Paulina Cieślak i Anna Szafnicka po 2.