Wpisy

Rusza „Ręczna pod Choinkę”!

Przez ostatni rok zbierali sportowe koszulki, by po raz trzeci ucieszyć podopiecznych Domów Dziecka w całej Polsce. Już w najbliższą sobotę ruszą aukcję w ramach III edycji akcji charytatywnej „Ręczna Pod Choinkę”.

Organizatorem całego przedsięwzięcia jest grupa Zagłębie Handball, która w ostatnich latach przyzwyczaiła nas do wspierania wszelakich inicjatyw w naszym regionie. Jak przekonują ich przedstawiciele tegoroczna akcja będzie wyjątkowa, ponieważ na licytacjach pojawi się rekordowa liczba nie tylko koszulek, ale także innych gadżetów.

Pamiętam jak zaczynaliśmy akcję i przyświecała nam jedna idea. Kiedyś Janusz Korczak powiedział „Gdy uśmiecha się dziecko, uśmiecha się cały świat” i tak jest też przy trzeciej edycji. Jeżeli możemy dać dziecku uśmiech to chcemy to zrobić. Przy pierwszej edycji wydawało nam się, że pracy jest sporo ale zebraliśmy 50 gadżetów, w drugiej ich było 70 a w tej chwili mamy już ponad 140 licytacji, które zostaną wypuszczone na aukcjach – mówi Radosław Salamon, jeden z organizatorów akcji.

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i tym razem nie zabraknie również gadżetów związanych z lubińskim klubem. Będzie można wylicytować m.in. koszulki zawodniczek i zawodników, a także srebrne medale Mistrzostw Polski. Nie zabrakło oczywiście koszulek Zagłębia Lubin, które przekazali zawodnicy i zawodniczki miedziowego klubu, w tym: Karolina Semeniuk, Zuzanna Ważna, Łukasz Kużdeba, Jovana Milojević, Arkadiusz Moryto, Kinga Grzyb, Adrianna Górna, Dawid Przysiek, Mikołaj Szymyślik, Michał Stankiewicz i Paulina Piechnik.

Z wielką chęcią i ogromnym zaangażowaniem patrzę na to jak ta akcja się rozwija. Uważam, że jest to świetna inicjatywa i te koszulki, gadżety, medale, które są zbierane na cele charytatywne to jest wspaniały gest. Mam nadzieje, że będzie to powtarzane co roku a ja póki będę grała w Zagłębiu to będę Was zawsze wspierała – mówi Karolina Semeniuk, zawodniczka Metraco Zagłębia Lubin.

Cała akcja dociera do coraz większej rzeszy odbiorców. Świadczyć o tym może ponad trzydzieści koszulek z zagranicznych klubów, w których na co dzień występowały najlepsze zawodniczki świata. – Myślę, że to jest świetny pomysł i trzeba się cieszyć, że co roku coraz więcej zawodniczek i zawodników się przyłącza do akcji. To wielka zasługa organizatorów, czyli naszych wspaniałych kibiców, którzy dają z siebie dużo serca – dodaje Paulina Piechnik, szczypiornistka lubińskiego klubu.

Zwycięzca jednej z aukcji będzie miał okazję zjeść obiad z trenerkami Bożeną Karkut i Renatą Jakubowsk  – Dostaliśmy taką propozycję z Renią i bardzo się cieszymy, że uwzględniono nas w tej akcji. Ja bardzo się cieszę, że taka akcja w ogóle powstała i że z roku na rok rozwija się coraz bardziej – podkreśla Bożena Karkut, trenerka Metraco Zagłębia Lubin.

W drugiej edycji pasjonatom z Lubina udało się zebrać czternaście tysięcy złotych. Pieniądze zostały podzielone na domy dziecka w Lublinie, Szczecinie, Gdyni, Puławach i dwie placówki na Dolnym Śląsku. W związku ze sporą liczbą aukcji w tym roku organizatorzy postanowili rozłożyć je na dwie części. Pierwsza tura rozpocznie się w najbliższą sobotę i będzie trwała tydzień, druga zaś wystartuje tuż po zakończeniu pierwszej. Wszystkie informacje można na bieżąco śledzić na fanpage’u akcji „Ręczna Pod Choinkę”.

https://www.facebook.com/RecznaPodChoinke/