Wpisy

Rugbyści dziękują szczypiornistkom

Po raz pierwszy w historii naszego miasta mogliśmy zobaczyć tak wspaniałe widowisko jakim jest mecz „piętnastkowy” w Rugby.

11 listopada do Lubina zjechały drużyny z Bolesławca, Wałbrzycha, Żmigrodu, Wrocławia i Zielonej Góry, aby rozegrać mecz Dolnośląskie – Lubuskie. Na boisku nie zabrakło oczywiście lubińskich rugbistów.

Kolejny raz pokazaliśmy piękno tego sportu – mówi prezes klubu Rugby Miedziowi Lubin Robert WareckiMamy nadzieję, że już od nowego sezonu będziemy mogli systematycznie grać mecze 15 już jako drugoligowy klub – dodaje.

Mecz cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców. W przerwie meczu odbył się krótki konkurs w kopaniu na tzw. ”słupy”, nagrodą były wejściówki na mecz piłki ręcznej – Dziękujemy wszystkim za przybycie na mecz, naszym szczypiornistkom, które wsparły nas z trybun, krecikowi, a przede wszystkim drużynom które zagościły w Lubinie – mówi Tomasz Nimczyk z KRML.

Po meczu panów można było oglądnąć mecz „siódemkowy” z udziałem kobiet, drużyna złożona z Modliszek Lubin i Błyskawic Wrocław zagrały przeciwko drużynie mężczyzn.

Drużyna z Dolnego Śląska musiała uznać wyższość chłopaków z lubuskiego, jednak wynik nie jest ważny „dużo atrakcji, dużo zabawy, dużo dobrego sportu” – tak można określić ten dzień w wykonaniu rugbistów.

W klubie z Lubina cały czas prowadzona jest rekrutacja zarówno do żeńskiej jak i męskiej sekcji, wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

https://www.facebook.com/miedziowi.rugby

https://www.facebook.com/ModliszkiRugbyLubin