Wpisy

Rozdali kaski

4c590f2b94d68b0ca77d8ae9e82717ef_0150 kasków rowerowych otrzymali uczniowie lubińskich szkół podstawowych. Bezpieczne prezenty z okazji Dnia Dziecka jak co roku sfinansował prezydent Lubina Robert Raczyński. Kaski dzieciom wręczyli piłkarze i piłkarki ręczne MKS Zagłębia Lubin.

Deszcz po raz kolejny pokrzyżował organizatorom plany. Pierwotnie kaski miały być wręczone dzieciom we wtorek, 28 maja. Obfity deszcz uniemożliwił jednak przeprowadzenie uroczystości na stadionie Regionalnego Centrum Sportowego.

Dziś, podobnie jak w zeszłym tygodniu, nie udałoby się zorganizować imprezy na świeżym powietrzu. – Z tego względu całość przenieśliśmy do hali sportowej RCS przy ul. Legnickiej. W tym roku to tutaj dzieci otrzymały kaski rowerowe finansowane przez prezydenta miasta. Na uroczystości pojawili się jedynie przedstawiciele dziewięciu szkół podstawowych. Kaski, pozostałym uczniom czwartej klasy, przekażą nauczyciele – opowiada Marek Dłubała z RCS.

Po rozdaniu prezentów dzieci wzięły udział w torze przeszkód. Uczniowie czwartych klas szkół podstawowych konkurowali z zawodnikami MKS Zagłębia Lubin. W poprzednich latach dzieci, które na uroczystość przyjechały rowerem, mogły oznakować swój jednoślad, zwiększając prawdopodobieństwo odnalezienia roweru w przypadku kradzieży.

– W tym roku pogoda nie pozwoliła na znakowanie rowerów na stadionie RCS, jednak każdy, kto chce wybić takie numery może zgłosić się na komendę przy ul. Kilińskiego, gdzie wykonujemy takie znakowanie – informuje młodszy aspirant Karolina Hawrylciów.

Galeria zdjęć: http://zaglebie.lubin.pl/www/www/galerie-zdjec/rozdali-kaski

Wkrótce więcej w naszej klubowej telewizji MKS TV.

źródło: lubin.pl