Wpisy

Rezerwy zagrają z Kamerunem

Nasz kobiecy zespół rezerw zmierzy się w towarzyskim meczu z reprezentacją Kamerunu. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godzinie 17:00 w hali SP 14 w Lubinie. Wstęp wolny.

Dla młodych zawodniczek Zagłębia II Lubin będzie to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności na tle uczestniczek mistrzostw świata. Dla reprezentacji Kamerunu to kolejny mecz kontrolny przed turniejem w Niemczech (wcześniej Kamerun wygrał w Kobierzycach). Jutro afrykański zespół zagra jeszcze z superligową Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

6-krotny medalista mistrzostw Afryki dopiero drugi raz zakwalifikował się na mistrzostwa świata. Wcześniej w 2005 roku w Rosji zajął 22. miejsce. Kamerun awansował na turniej w Niemczech, jako trzecia drużyna Afryki, za Angolą i Tunezją.

Dwudzieste trzecie mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet, zawody sportowe rangi mistrzowskiej organizowane przez IHF, które odbędą się w Niemczech w dniach 1–17 grudnia 2017 roku. Kamerun zagra a w grupie D z Holandią, Niemcami, Serbią, Chinami i Koreą Południową. Na mistrzostwach w Niemczech wystąpi także reprezentacja Polski.