Wpisy

Rewanż za Szczecin

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin zrewanżowały się Meraco Zagłębiu Lubin za porażkę w turnieju na wlanym parkiecie. W pierwszym meczu 19. Memoriału im. Henryka Kruglińskiego podopieczne Adriana Struzika wygrały, po bardzo emocjonującym spotkaniu z miedziowymi 23:22 (9:12).

Pierwszą bramkę Memoriału zdobyła w drugiej minucie Małgorzata Mączka. Na kolejną trzeba było czekać pięć minut. Na kolejną trzeba było czekać pięć minut. Zdobyła ją Mariola Wiertelak. Pogoń nie potrafiła pokonać dobrze dysponowanej Moniki Wąż aż do ósmej minuty. Wynik po stronie szczecinianek otworzyła Karolina Kochaniak. Po dziesięciu minutach gry mieliśmy wynik remisowy 3:3. Na pierwsze prowadzenie przyjezdne wyszły chwilę później, kiedy akcję swojej drużyny wykończyła Kamila Szczecina. Po kwadransie, przy wyniku 4:5, o czas dla swojej drużyny poprosiła Bożena Karkut. Miedziowe chwilę później odzyskały prowadzenie, ale wynik wciąż był „na styku”. Trzy bramki przewagi lubinianki osiągnęły w 23.minucie, po trafieniu Małgorzaty Buklarewicz. Pierwsza połowa, która nie obfitowała w wiele bramek, zakończyła się prowadzeniem miedziowych 12:9.

Druga połowa zaczęła się od wymiany ciosów i lubinianki wciąż utrzymywały 3-bramkową przewagę. Tak jak w pierwszej połowie Monika Wąż, tak w drugiej części spotkania dobrze między słupkami bramki Zagłębia radziła sobie Monika Maliczkiewicz. Również bramkarki po stronie Pogoni rozgrywały dobre zawody. Szczecinianki po niespełna kwadransie drugiej połowy zniwelowały straty do jednej bramki – 16:15 i miały szansę na doprowadzenie do remisu, jednak rzut karny Moniki Głowińskiej obroniła „Łosiu”. Remis (18:18) miał miejsce w 50.minucie, co zapowiadało emocje do samego końca. Tak też było. Pogoń zdołała wyjść w końcówce na prowadzenie, ale miedziowe szybko odpowiedziały i znów mieliśmy remis. Na dwie minuty przed końcem karnego wykorzystała Agata Cebula i było 22:21 dla podopiecznych Adriana Struzika. Pół minuty przed końcem trafiła Żana Marić, a szkoleniowiec Pogoni wziął ostatni czas dla swojej drużyny. Bohaterką przyjezdnych została Agata Cebula, która zdobyła decydującą bramkę kilka sekund przed końcową syreną.

Metraco Zagłębie Lubin – SPR Pogoń Baltica Szczecin 22:23 (12:9)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 3, Mączka 1, Semeniuk 2, Trawczyńska, Buklarewicz 4, Wiertelak 1, Ważna 1, Belmas 1, Premović 4, Jochymek 1, Milojević 2, Marić 3.

Pogoń: Płaczek, Krupa – Jedziniak, Szczecina 1, Cebula 4, Głowińska 7, Buratto, Costa 1, Koprowska 3, Królikowska, Bancilon, Zimny, Zawistowska, Kochaniak 2, Yashchuk 5, Noga.