Wpisy

Przygotowania do derbów

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin przygotowują się do derbowego meczu z Siódemką Miedź Legnica.

Po przerwie związanej z występami reprezentacji Polski na mistrzostwach Świata w Hiszpanii na parkiety powracają zespołu męskiej Superligi. Do derbowego spotkania dojdzie w Legnicy, gdzie udadzą się w sobotę nasi piłkarze ręczni, aby walczyć o punkty z zespołem Miedzi.

Do drugiej części sezonu miedziowi przygotowywali się bardzo intensywnie. Dość powiedzieć, że oprócz ciężkich treningów zawodnicy Zagłębia wzięli udział w dwóch turniejach towarzyskich, gdzie rozegrali osiem spotkań – Trzeba przyznać, że pracowaliśmy bardzo ciężko. 1/3 więcej niż w okresie przygotowawczym letnim. Mam na myśli nie objętość, a intensywność, gdyż tym razem mieliśmy dużo krótszy okres przeznaczony na przygotowania do drugiej części sezonu – mówi Dariusz Bobrek.

Szkoleniowiec Zagłębia jest zadowolony z przepracowania okresu przygotowawczego – Można powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko kompleksowo. Pracowaliśmy nad motoryką, nowymi i starymi zagrywkami, dużo czasu poświęciliśmy na poprawieniem obrony, która była naszą pietą achillesową – dodaje szkoleniowiec Zagłębia.

Od początku tygodnia lubinianie przygotowują się pod kątem swoich najbliższych rywali. W pierwszej rundzie Zagłębie pokonało Miedź na własnym parkiecie 33:22 (15:10).