Wpisy

Priolli w Metraco Zagłębiu! Górna z nowym kontraktem!

Raphaela Priolli została nową zawodniczką Metraco Zagłębia Lubin! Brazylijska rozgrywającą z Miedziowym klubem podpisała kontrakt na dwa lata. Nową umową z naszym Klubem związała się także Adrianna Górna. Reprezentacyjna skrzydłowa w Metraco Zagłębiu Lubin grać będzie przynajmniej do sezonu końca 2019/2020.

Raphaela Maria Ferreira Priolli do Lubina przychodzi z aktualnie trzeciego klubu hiszpańskiej ekstraklasy, finalisty Challenge Cup Rocasa Gran Canaria. 29-letnia, mierząca 182 cm zawodniczka występuje na pozycji prawej rozgrywającej. Przed przejściem do ligi hiszpańskiej Priolli występowała w niemieckim Werderze Brema, gdzie była jedną z najskuteczniejszych szczypiornistek zielono-białych. Reprezentacyjna rozgrywająca w Niemczech grała od 2013 roku. Przed przyjściem do Werderu Brema występowała w ekipie z Berlina oraz drużynie Rosengarten.

– Raphaela to zawodniczka o dobrych warunkach fizycznych z mocnym rzutem. Po odejściu z naszej drużyny Żany Marić to właśnie Brazylijka ma być wzmocnieniem na pozycji prawego rozegrania. Mamy nadzieję, że spełni nasze oczekiwania i szybko wkomponuje się w zespół – mówi Bożena Karkut, trener Metraco Zagłębia Lubin.

Kontrakt z Metraco Zagłębiem Lubin na dwa kolejne sezonu przedłużyła z kolei Adrianna Górna. Reprezentacyjna skrzydłowa jest wyróżniającą się zawodniczką na swojej pozycji. W 30 meczach dla Miedziowych Adrianna Górna zdobyła 106 bramek.