Wpisy

Priolli: Nie mogę się doczekać początku sezonu

Raphaela Priolli od nowego sezonu reprezentować będzie Metraco Zagłębia. Do Lubina przychodzi z czołowego klubu hiszpańskiej ekstraklasy, finalisty Challenge Cup Rocasa Gran Canaria.

Od nowego sezonu będziesz reprezentować barwy Metraco Zagłębia Lubin. Czym dla Ciebie jest transfer do drużyny Miedziowych?

Bardzo się cieszę, że będę częścią zespołu Zagłębia. Nie mogę się doczekać początku sezonu, a jeszcze bardziej tego nowego wyzwania w mojej karierze sportowej.

Co wiesz o polskiej Superlidze?

Śledzę polską ligę chociażby po to, by sprawdzić jak sobie radzą w swoich drużynach moje rodaczki. To silna liga ze świetnymi drużynami i zawodniczkami o doskonałym poziomie fizycznym i technicznym.

Planujesz naukę języka polskiego?

Oczywiście zamierzam uczyć się polskiego. Jest to język słowiański, bardzo różny od języków pochodzących z łaciny, takich jak portugalski i hiszpański. Uważam, że jest to ważne nie tylko dla komunikacji, ale także dla interakcji z zespołem.

Do polskiej Superligi przychodzisz z czołowej drużyny ligi hiszpańskiej. Wcześniej grałaś w Niemczech…

Mistrzostwa Niemiec były moim pierwszym doświadczeniem w europejskiej piłce ręcznej. Miałam okazje grać w różnych niemieckich miastach, w których piłka ręczna jest ćwiczona z większym kontaktem fizycznym niż w Brazylii i Hiszpanii. Miałam okazję pracować ze świetnymi trenerami i zawodnikami.

Czy po Twojej grze kibice mogą spodziewać się typowej dla brazylijskich sportowców finezji?

Zawsze będę prezentować typowy brazylijski styl gry 🙂 Z dużym poświęceniem i determinacją, nie zapominając o radości i uśmiechu na twarzy.