Wpisy

Poważny sprawdzian miedziowych

W pierwszej kolejce PGNiG Superligi Kobiet Metraco Zagłębie Lubin bez problemów poradziło sobie z KPR-em Jelenia Góra. Tym razem podopieczne Bożeny Karkut dużo poważniejszy sprawdzian. Miedziowe zagrają na wyjeździe z Pogonią Baltica Szczecin.

Na inaugurację sezonu lubinianki podejmowały KPR Jelenia Góra. Pomimo słabego początku i szybkiego 0:3 miedziowe zdeklasowały rywalki, wygrywając różnicą aż 19 bramek. Bardzo dobre wrażenie po tym meczu pozostawiła Żana Marić, zdobywczyni dziesięciu bramek dla Meraco Zagłębia Lubin. Można powiedzieć, że wygrana z KPR-em była obowiązkiem lubinianek, a teraz czeka je prawdziwy sprawdzian. W wyjazdowym meczu z ubiegłorocznym medalistą rozgrywek będzie na pewno dużo trudniej.

Pogoń w ubiegłym sezonie zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski, pokonując w ćwierćfinale play-off właśnie Zagłębie Lubin. W obecnych rozgrywkach szczecinianki mierzą równie wysoko i mają ku temu podstawy, solidny skład i doświadczenie zdobyte w ubiegłym sezonie powinny zaprezentować. Pogoń, podobnie jak Zagłębie bez większych problemów poradziła sobie w pierwszej kolejce. Na inaugurację sezonu w Szczecinie podopieczne Adriana Struzika pokonały beniaminka UKS PCM Kościerzyna 29:19 (18:8).

Podobnie jak w ekipie z Lubina, tak i w zespole z Pomorza Zachodniego doszło do sporych zmian kadrowych. Do szczecińskiego zespołu również dołączyło kilka doświadczonych zawodniczek, m.in. Martyna Kozłowska, Joanna Gadzina, Kamila Szczecina, Paulina Masna, Ligia Costa czy młoda bramkarka z MKS Kusy Szczecin – Aleksandra Orowicz.

2. kolejka PGNiG Superligi Kobiet

SPR Pogoń Baltica Szczecin – Metraco Zagłębie Lubin

12.09 (sobota)

godz. 16:00