Wpisy

Poszli za ciosem!

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin wygrali drugi mecz z rzędu. Miedziowi, podbudowani ostatnim zwycięstwem z Górnikiem Zabrze tym razem pokonali Gwardię Opole. Takie Zagłębie chcemy oglądać!

Goście pierwsi mieli okazję do zdobycia bramki, ale na wysokości zadania stanął Patryk Małecki. Później szanse mieli gospodarze, ale pierwsza bramka padła dopiero w piątej minucie, kiedy karnego wykorzystał Wojciech Trojanowski. Chwilę później było już 0:2 po bramce Kamila Mokrzkiego. Premierowa bramka dla Zagłębia miała miejsce w siódmej minucie, kiedy z koła rzucił Michał Stankiewicz. Na pierwsze prowadzenie lubinianie wyszli w 13.minucie. Wówczas Emira Teletovica pokonał Łukasz Kużdeba. Chwilę później o czas poprosił Rafał Kuptel, a Zagłębie wygrywało 5:3. W 20.minucie, dobrze grające Zagłębie prowadziło trzema bramkami – 8:5. Na cztery bramki Zagłębie odskoczyło w końcówce pierwszej połowy, kiedy było 11:7, ale w ostatnich fragmentach tej części spotkania gościom udało się zniwelować część strat i do przerwy mieliśmy 13:11.

Pierwsze bramki po przerwie zdobyli najskuteczniejsi w swoich drużynach Wojciech Trojanowski i Nikola Dżono. Przez pierwsze dziesięć minut po zmianie stron nieco lepiej prezentowali się goście, którzy po trafieniu Pawła Swata doszli miedziowych na jedną bramkę – 16:15. Kwadrans przez zakończeniem spotkania o czas dla swojej drużyny poprosił Rafał Kuptel. Jego drużyny musiała nadrabiać cztery bramki, ale nie mogła znaleźć sposobu na podopiecznych Pawła Nocha. Lubinianie złapali wiatr w żagle i ani myśleli doprowadzić do nerwowej końcówki, podobnie jak w ostatnim meczu z Górnikiem. Druga wygrana z rzędu stałą się faktem – czekamy na kolejne!

Warto podkreślić, że rozgrywający Zagłębia Dawid Przysiek w dzisiejszym meczu zagrał ze złamanym palcem w prawej, rzucającej ręce. Brawo dla „Coperfirelda”!

MVP meczu: Patryk Małecki (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – PE Gwardia Opole 24:23 (13:11)

Zagłębie: Skrzyniarz, Shamrylo – Stankiewicz 2, Gumiński 5, Przysiek 1, Kużdeba 1, Marciniak , Macharashvili, Szymyślik 4, Wolski, Krieger 2, Gudz, Czuwara, Bartczak 3, Pietruszko, Dżono 6.

Gwardia: Malcher, Taletović – Trojanowski 6, Mokrzki 4, Knop 2, Jankowski, Kedzo , Simic 2 , Ciosek, Cichocki, Łangowski 2, Swat 4, Prokop, Tarcijonas, Rumniak, Simić 2, Jankowski 1.

Sędziowie: Andrzej Rajkiewicz, Jakub Tarczykowski, Delegat ZPRP: Paweł Musialik