Podsumowanie: 0.00 zł
Pokaż koszyk: Zamówienie:

Wpisy

Postawili się faworytom

zaglebie newsPiłkarze ręczni rezerw Zagłębia Lubin z dobrej strony zaprezentowali się w ostatnim meczu ligowym. Podopieczni Jarosława Hipnera stawili czoła dużo wyżej notowanej drużynie ASPR Zawadzkie. Ostatecznie miedziowi przegrali 30:35, co z pewnością wstydu nie przynosi.

Pierwsza część spotkania była niezwykle wyrównana. Choć po kwadransie gry gospodarze wyszli na 2-bramkowe prowadzenie lubinianie szybko zmniejszyli straty. Do 30. minuty trwała walka bramka za bramkę, a na przerwę podopieczni Jarosława Hipnera schodzili, prowadząc niespodziewanie 19:18.

Na początku drugiej połowy, a dokładnie siedem minut po wznowieniu gry rozstrzygnęły się losy spotkania. Od stanu 22:22 lubinianie pozwolili rywalom rzucić pięć bramek, nie zdobywając przy tym żadnej i zrobiło się 27:22. Do końca meczu doświadczeni gospodarze utrzymali tę przewagę i wygrali 35:30.

– Tak jak mówiłem przed meczem Zawadzkie to zespół, który celuje w awans na zaplecze Superligi, mają silny skład i ambitne plany. Nasze zespoły mają różne cele i chociaż byliśmy skazywani na wysoką porażkę postawiliśmy się rywalom. Trochę szkoda tego przestoju na początku drugiej połowy, bo kto wie… Wynik mógłby być inny – powiedział po meczu Jarosław Hipner, szkoleniowiec Zagłębia II Lubin.

ASPR Zawadzkie – MKS Zagłębie II Lubin 35:30 (18:19)

Zagłębie II: Wiącek, Mokrzanowski – Kulesza 1, Piróg 1, Rosiek 6, Nowakowski 5, Cieślak 1, Dziubiński 6, Górniak 1, Kaczmarek, Podejma, Wolski 5, Biziorek 2, Mikołajczak 2.