Podsumowanie: 0.00 zł
Pokaż koszyk: Zamówienie:

Wpisy

Polska awansowała dalej

MACIEJ SKIBINSKI RADOSCZawodnicy prowadzeni przez Rafała Kuptela awansowali do najlepszej ósemki Mistrzostw Europy. Polacy pokonując Czechów 27:20 (12:11) odnieśli drugie zwycięstwo na Mistrzostwach.

Wygrana we wczorajszym meczu dała Polsce pewne miejsce na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata. Wynik spotkania otworzył Miłosz Bekisz. Czesi mieli ogromne problemy ze zdobywaniem bramek przez pierwsze minuty spotkania – pierwszą bramkę zdobyli w 6 minucie meczu. Kolejne minuty to „cios za cios”. Zawodnicy Kuptela z łatwością rzucali kolejne bramki…na które szybko odpowiadali goście. W 17 minucie było 6:6. Do przerwy Polska nie potrafiła uciec rywalom na więcej niż jedno trafienie (12:11).

Druga połowa rozpoczęła się podobnie. Z minuty na minutę Polacy przejmowali inicjatywę na parkiecie. Swoją jedyną bramkę w meczu zdobył zawodnik Zagłębia, Tomasz Pietruszko, który celnym rzutem z koła zdobył 25 bramkę dla Polski (25:18). Czesi nie byli już w stanie doścignąć biało-czerwonych i nasi zawodnicy zapewnili sobie awans do najlepszej ósemki turnieju.

POLSKA – CZECHY 27:20 (12:11)

POLSKA: Szot, Skrzyniarz – Wypych, Kowalczyk 3, Pietruszko 1, Janikowski 1, Kawka, Mrozowicz 1, Rolka 4, Majdziński 3, Cichocki, Brukwicki 5, Skibiński 7, Moryto, Bekisz 2, Mastelarz.

CZECHY: Hrdlincka, Psenica – Kyvala 1, Franc 6, Biciste 1, Zeman 1, Kasperek 1, Mubenzem 4, Kucera 1, Safranek 2, Brezina, Stohanzl, Herajt, Dedecek 2, Doricak, Dolejsi 1.