Wpisy

Polki w ćwierćfinale! Dwie bramki Semeny

semena_6Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w Serbii! W 1/8 finału „biało-czerwone” pokonały Rumunię 31:29 (13:17). Dwa karne wykorzystała Karolina Semeniuk-Olchawa.

Przez większość spotkania to utytułowane rywalki były na prowadzeniu. Do przerwy Rumunia prowadziła różnicą czterech bramek. Jeszcze w 47. minucie było 26:22. Od tego czasu Polski zaczęły rozgrywać znakomite zawody i zdobyły siedem bramek z rzędu, co pozwoliło na wygranie spotkania i awans do ćwierćfinału.

Polska – Rumunia 31:29 (13:17)

Polska: Wysokińska (5/25 – 20%), Gapska (6/15 – 40%) – Stachowska, Niedźwiedź 2, Siódmiak, Grzyb 7, Kudłacz 4, Koniuszaniec 1, Wojtas 9(1), Semeniuk-Olchawa 2(2), Szwed-Orneborg, Migała, Stasiak, Jochymek, Kulwińska 6, Byzdra.