Wpisy

Połączyła ich krew

Mikołaj Szymyślik i Krystian Bondzior udali się dziś do Chocianowa, gdzie wzięli udział w Akcji Edukacyjnej „Łączy nas krew, która ratuje życie”. Przy okazji Miedziowi zapraszali na swój sobotni domowy mecz z Pogonią Szczecin.

Była to pierwsza zbiórka krwi w Chocianowie organizowana wspólnie przez mieszkańca tego miasta Marcina Falkiewicza oraz Klub HDK PCK im.”Miedzianej Kropli Krwi” przy O/ZG „Rudna” – Należy pamiętać, że krew jest lekiem, którego nie można niczym zastąpić. Dlatego tak ważne jest honorowe krwiodawstwo – podkreśla współorganizator zbiórki Marcin Falkiewicz.

Dlaczego warto oddawać krew? Gdyż jest ona lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie – Chyba każdy wie, jak ważne jest oddawanie krwi. Cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni dziś do mojego rodzinnego miasta, Chocianowa gdzie mogliśmy uczestniczyć w tej akcji – mówi Krystian Bondzior, wychowanek Zagłębia Lubin.

Przy okazji Miedziowi zapraszali na swój sobotni mecz z Pogonią Szczecin, który odbędzie się w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Początek o godzinie 18:00.

Bilety:

http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1192