Wpisy

Pójść za ciosem

Trzecia siła PGNIG Superligi zawita do Lubina. W niedzielę piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin czeka starcie z silnym zespołem, jakim są Azoty Puławy.

O sile zespołu z Puław może świadczyć wynik meczu wyjazdowego w Płocku. Co prawda puławianie wrócili z meczu z Orlen Wisłą bez punktów, ale napsuli wicemistrzom Polski sporo krwi. Do przerwy Azoty wygrywały już różnicą pięciu bramek, aby po emocjonującej końcówce ulec nafciarzom 33:35. Była to jedyna porażka Azotów w obecnym sezonie. Pozostałe trzy mecze z Górnikiem Zabrze, Śląskiem Wrocław i Stalą Mielec. Bilans bramkowy puławian to 130 bramek rzuconych i 107 straconych.

Zespół z Puław od lat należy do ścisłej czołówki ekstraklasy. W ubiegłym sezonie puławianie zdobyli upragniony brązowy medal ale nie zamierzają osiadać na laurach. Azoty to trzecia siła polskiej ligi, która chce zagrozić Orlen Wiśle Płock. W ekipie z Puław nie brakuje zawodników z nazwiskami. Najbardziej znany lubińskim kibicom jest z pewnością Michał Kubisztal, który z Zagłębiem zdobywał medale Mistrzostw Polski. „Kubeł” wraz z takimi zawodnikami jak Kuchczyński, Orzechowski, Krajewski tworzą silny kolekty, który w naszej lidze jest w stanie zdziałać wiele.

Azoty do Lubina przyjadą po zwycięstwo, jednak i lubinianie mają chrapkę na dwa punkty. Po nieudanym i nieco pechowym początku sezonu miedziowi w końcu wygrali. Podopieczni Pawła Nocha pokonali na wyjeździe KPR Legionowo 24:22. Jeśli lubinianie zagrają równie dobrze w obronie i dużo skuteczniej w ataku mogą pokusić się o kolejne dwa punkty.

5. kolejka PGNiG Superligi Mężczyzn

MKS Zagłębie Lubin – KS Azoty Puławy

27.09 (niedziela)

Godz. 20:30

Hala RCS w Lubinie