shopping-bag 0
Przedmioty: 0
Podsumowanie: 0.00 zł
Pokaż koszyk: Zamówienie:

Wpisy

Podtrzymać passę. Gramy w Koszalinie!

Tak naprawdę dzisiejszy mecz w Koszalinie z Energą AZS będzie pierwszym poważnym sprawdzianem formy dla naszych zawodniczek. Pierwsze trzy mecze nowego sezonu Metraco Zagłębie Lubin wygrało bardzo wyraźnie. Jak będzie tym razem?

Z trzech dotychczas rozegranych meczów jeden z nich był o ligowe punkty. Na inaugurację PGNiG Superligi Kobiet miedziowe pewnie pokonały UKS PCM Kościerzyna. Już wtedy najczęściej w pomeczowych wywiadach najczęściej przewijało się jedno słowo – „koncentracja”. Lubinianki na każdy mecz wychodzą w pełni skontrowane i od początku przejmują dominację nad rywalem. Było to widać zarówno w meczu ligowym, jak i rywalizacji Pucharu EHF. W pierwsze rundzie tych rozgrywek Metraco Zagłębie Lubin dwa razy ograło mistrza Szwajcarii LK Zug Handball 37:24 i 43:23. W pierwszych trzech meczach sezonu miedziowe zaaplikowały swoim rywalko aż 123 bramki – Koszalin to na pewno wyższa półka niż nasi pierwsi rywale, ale zrobimy wszystko, aby z tego ciężkiego terenu przywieźć komplet punktów – mówi skrzydłowa miedziowych, Agnieszka Jochymek.

Zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin czeka dużo trudniejsze zadanie niż w pierwszych meczach nowego sezonu. Akademiczki z Koszalina, to jedna z drużyn wymieniana w gronie ekip, które mogą bić się o medale. Przed nowym sezonem do AZS-u dołączyły z Vistalu Gdynia Kinga Lalewicz oraz Gabrielę Urbaniak ponadto w składzie Koszalina zobaczymy również Aleksandrę Sach, Paulę Mazurek czy Dominikę Grobelską.

Na inaugurację sezonu Energa AZS Koszalin uległa na wyjeździe Pogoni Szczecin 25:27. Ostatni mecz z Zagłębiem akademiczki wygrały 20 stycznia ubiegłego roku. Od tego czasu miedziowe triumfowały trzy razy z rzędu.

2 kolejka PGNiG Superligi Kobiet

Energa AZS Koszalin – Metraco Zagłębie Lubin

13.09.2017 (środa)

godz. 18:00