Wpisy

Podejmiemy nieobliczalną Piotrcovię

Przed nami przedostatni domowy mecz w rundzie rewanżowej PGNiG Superligi Kobiet. Do Lubina na mecz 19. kolejki zawita Piotrcovia Piotrków Trybunalski.

Najbliższe rywalki Miedziowych to zespół, który puka co pierwszej szóstki, jednak wszystko wskazuje na to, że rundę zasadniczą zakończy na siódmym miejscu. Choć Piotrcovia ma jeszcze matematyczne szanse, to raczej w Piotrkowie nikt nie spodziewa się walki w górnej połowie tabeli.

Piotrcovia to zespół solidny, który potrafi popsuć sporo krwi faworytom. Nie tak dawno przekonały się o tym szczypiornistki Energii Koszalin i Pogoni Szczecin. Obie ekipy przegrały w Piotrkowie po rzutach karnych.

O tym, że Piotrcovii lekceważyć nie można przekonały się również lubinianki. Metraco Zagłębie Lubin co prawda wygrało 26:23, ale mecz w Piotrkowie Trybunalskim na pewno do łatwych nie należał.

Nie zmienia to faktu, że podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej będą faworytkami niedzielnego spotkania. Lubinianki mają na swoim koncie aż 15 zwycięstw w 16 meczach i passę ośmiu wygranych z rzędu (PGNiG Superliga i Puchar Polski).

19. kolejka PGNiG Superligi Kobiet
Metraco Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski
24.02.2019 (niedziela), godz: 16:00
Bilety:
http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1407