Wpisy

PGNiG Superliga bez rewolucji

Nie będzie rewolucji w męskiej PGNiG Superlidze. Kolegium Ligi negatywnie oceniło wniosek klubów dotyczący reformy rozgrywek.

Kolegium Ligi projekty przygotowane przez kluby oceniło negatywnie. Pod dyskusję poddane zostały dwa wnioski: jeden dotyczący powiększenia liczby drużyn występujących w elicie oraz drugi, obejmujący także zawieszenie zasad spadków i awansów przez dwa najbliższe sezony.

– Liga pozostanie w obecnym kształcie. Nie była to decyzja jednogłośna, ale większość członków KL opowiedziała się przeciwko wnioskom – informuje w rozmowie ze SportoweFakty.pl członek Kolegium Ligi, Witold Kulesza.

Kwestia zawieszenia zasad awansów i spadków przepadła z kretesem. Głosowanie w sprawie powiększenia liczby drużyn występujących w PGNiG Superlidze było bardziej wyrównane. Jak udało się nam nieoficjalnie ustalić, za projektem było dwóch członków Kolegium Ligi, przeciwko opowiedziało się zaś trzech. Jeden wstrzymał się od głosu.

– Projekty klubów zostaną przedstawione Zarządowi Związku Piłki Ręcznej w Polsce – zaznacza Komisarz Ligi, Bogusław Trojan. Żaden z pomysłów nie zyska jednak rekomendacji KL, co praktycznie przesądza los reformy rozgrywek.

źródło: SportoweFakty.pl