Wpisy

P. Obrusiewicz: Zawsze warto walczyć do końca

Niezwykle dramatyczny przebieg miało spotkanie w Ciechanowie, gdzie Zagłębie ograło miejscowego Juranda 35:34. Szalę zwycięstwa na korzyść miedziowych przechylił w ostatniej sekundzie meczu Piotr Obrusiewicz.

Lubinianie od początku spotkania byli stroną przeważającą, ale później oddali inicjatywę rywalom, czym doprowadzili do niezwykle nerwowej końcówki – Był to mecz walki. Każda z drużyn zdawała sobie sprawę z tego, że przegrana oznacza praktycznie pożegnanie się z Superligą. Wiedzieliśmy o co gramy i jaka była stawka tego meczu. Najważniejsze, że wróciliśmy do Lubina z kompletem punktów – mówi Piotr Obrusiewicz.

Na niespełna trzy minuty przed zakończeniem spotkania lubinianie przegrywali 31:33 i wydawało się, że nie odmienią losów spotkania.  Tymczasem w samej końcówce Zagłębie zagrało z zimną krwią i zdołało wygrać. Decydującą bramkę zdobył w ostatniej sekundzie Piotr Obrusiewicz – Czułem wielką radość po tym rzucie. Piłka wpadła do bramki rywali i chwilę później usłyszałem końcową syrenę. Stało się jasne, że wygraliśmy. Po raz kolejny okazało się, że zawsze warto walczyć do końca i nigdy się nie poddawać – mówi „Lolek”.