Wpisy

Oświadczenie NSP SMS

W imieniu klubu sportowego MKS Zagłębie Lubin pragniemy poinformować, że „Niepubliczna Szkoła Podstawowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Piłce Ręcznej MKS Zagłębie Lubin” nie rozpocznie swojej działalności we wrześniu br. z powodu napotkanych, nieprzewidzianych trudności organizacyjnych.

Pragniemy Państwa zapewnić, że nie porzuciliśmy projektu organizacji Niepublicznej Szkoły Podstawowej o charakterze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Prowadzimy już działania aby przed kolejnym rokiem szkolnym 2019/2020 wszystkie sprawy związane z działalnością szkoły były zakończone najpóźniej w czerwcu przyszłego roku. Już od lutego rozpoczniemy nabory kandydatów – uczniów do nowych klas wśród dzieci i młodzieży ze wszystkich szkół lubińskich i ościennych gmin. Chcemy aby nowe klasy miały zapewniony odpowiedni poziom nauczania, jak również były w pewnym stopniu elitarne pod względem sportowym. Planujemy zajęcia nie tylko z wybranej, kierunkowej dyscypliny sportu, ale też inne atrakcyjne formy aktywności, pozwalające na wszechstronny rozwój psycho-motoryczny i intelektualny.

Przepraszamy Państwa za niedogodności i rozczarowanie dzieci, które zgłosiły swój akces do szkoły. Prosimy jednak o wyrozumiałość i zaufanie nam w przyszłym roku szkolnym. My ze swej strony obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa oczekiwań.