Wpisy

Ostatni raz w tym roku

Piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin w sobotę po raz ostatni w 2013 roku stoczą walkę o ligowe punkty. Miedziowe w 10. kolejce PGNiG Superligi Kobiet zmierzą się na wyjeździe ze Startem Elbląg.

Podopieczne Bożeny Karkut od początku sezonu tylko raz zaznały goryczy porażki, przegrywając w Lublinie z MKS-em. Punkty miedziowe straciły jeszcze tylko w Szczecinie, gdzie zremisowały z Pogonią. Pozostałe mecze padły łupem KGHM Metraco Zagłębia Lubin, które jest wiceliderem tabeli. Miedziowe tracą punkt do MKS-u Lublin, ale mają tyle samo oczek, co Vistal Gdynia, dlatego w Elblągu muszą zgarnąć całą pulę.

Start ma o siedem punktów mniej od Zagłębia i zajmuje miejsce w górnej połowie tabeli. Najbliższe rywalki miedziowych grają w kratkę i wygrane mecze przeplatają porażkami. Elblążanki mają na swoim koncie bilans czterech zwycięstw i tylu porażek – Ze względu na spory ścisk w tabeli Start liczy na zwycięstwo w każdym meczu, aby rundę zasadniczą zakończyć w pierwszej czwórce. Na pierwszych trzech pozycjach też jest ciasno dlatego wygrać i zakończyć rok jako lider rozgrywek – mówi szkoleniowiec KGHM Metraco Zagłębia Lubin, Bożena Karkut.