Wpisy

Popis strzelecki Zany i Asi

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin zainaugurowały turniej Baltica Summer Cup. W pierwszym meczu miedziowe zmierzyły się z Pogonią Szczecin II, wygrywając 31:27 (15:12). Prawdziwi popis strzelecki dały Zana Marić i Joanna Obrusiewicz, które łącznie zdobyły 20 bramek!

Lubinianki zaczęły od mocnego uderzenia i po kilku minutach prowadziły 7:2. Przez większość pierwszej połowy utrzymywała się pięciobramkowa przewaga miedziowych i dopiero w końcówce, przy stanie 15:9 szczecinianki rzuciły trzy bramki z rzędu i do przerwy mieliśmy 15:12.

W drugiej połowie Pogoni II udało się doprowadzić do remisu. Jeszcze w 38. minucie było 19:16 dla Zagłębia, w 40. mieliśmy już po 19. Lubinianki na wyraźniejsze prowadzenie odskoczyły w końcówce, kiedy rzuciły cztery kolejne bramki i z 24:24 zrobiło się 28:24. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną miedziowych 31:27.

MKS Zagłębie Lubin – SPR Pogoń Szczecin II 31:27 (15:12)

Zagłębie: Chojnacka, Wąż – Załęczna 1, Grzyb 5, Obrusiewicz 8, Konofał 1, Paluch 1, Lima 2, Marić 12, Jochymek 1.

Pogoń: Kozłowska – Sabała 1, Noga 4, Costa 4, Zimny 4/3, Koprowska 1, Kochaniak 7, Yashchuk 6, Jurczyk, Orowicz.