Wpisy

Nowa hala zachwyca

IMG_5938W końcu! Na ten moment czekaliśmy wiele lat. Wczoraj po raz pierwszy piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin zagrały mecz o stawkę w nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej. W końcu doczekaliśmy się obiektu, na który zasługiwaliśmy od lat!

Hala RCS-u zaczęła wypełnia się kibicami na długo przed meczem. Ostatecznie na trybunach zasiadło ponad tysiąc sympatyków naszego klubu, co jest rekordem frekwencji na meczu piłki ręcznej w Lubinie. Biorąc pod uwagę, że mecz rozgrywany był w środku tygodnia i z niezbyt znanym rywalem, frekwencja na trybunach może cieszyć

– Jestem mile zaskoczona frekwencją, bo nie spodziewałam się, że przyjdzie aż tylu kibiców. Na pewno dużo ludzi przyszło obejrzeć pierwszy mecz w zupełnie nowych warunkach i chyba każdy wyszedł zadowolony – mówiła po meczu Bożena Karkut.

Podczas spotkania organizatorzy, czyli klub zadbał o całą otoczkę wydarzenia

– Prezentacja na telebimach, grafiki po każdej bramce, hymn, konkursy dla kibiców – to wszystko wypadło naprawdę okazale. Cieszę się, że dzisiejszy mecz zgromadził tylu kibiców i że Klub Kibica był cały czas słyszany i wspierał nas dopingiem – dodała trener KGHM Metraco Zagłębia Lubin.

Na wysokości zadania stanęły także same zawodniczki. W mocno okrojonym składzie miedziowe pokonały beniaminka rozgrywek, Aussie Sylex Sambor Tczew 27:22

– Na ten mecz czekałyśmy bardzo długo i w końcu się doczekałyśmy. Wspaniała atmosfera, cała otoczka spotkania robiły duże wrażenie. Obiekt jest wspaniały, według mnie jeden z najlepszych, na których grałyśmy. Do tych warunków musimy się jeszcze trochę przyzwyczaić – powiedziała po meczu Joanna Obrusiewicz, rozgrywająca ekipy miedziowych.