Wpisy

Noch, Gudz i Džono w Zagłębiu!

Wczoraj informowaliśmy o ruchach transferowych w żeńskiej drużynie. Dziś przyszedł czas na męski team. W nowym sezonie w Zagłębiu zobaczymy dwóch nowych graczy Mirosława Gudza i Nikolę Dzono, szkoleniowcem miedziowych został Paweł Noch.

Dziś oficjalnie potwierdzamy informację, która pojawiła się w sieci. Paweł Noch od nowego sezony będzie nowym szkoleniowcem męskiej drużyny Zagłębia Lubin, zastępując na ławce trenerskiej Jerzego Szafrańca. Ostatnio Paweł Noch prowadził zespół Stali Mielec, wcześniej pracował z zawodnikami Juranda Ciechanów i Nielby Wągrowiec.

Wraz z trenerem z Mielca do Lubina przejdzie także doświadczony kołowy, Mirosław Gudz. 35-letni zawodnik pierwsze kroki stawiał w Śląsku Wrocław po czym przeniósł się zagranicę, grając w Grecji w Athinaikosie Ateny i Diomidisie Argous oraz w Niemczech, reprezentując drużyny Stralsunder HV i HC Empor Rostock.

Podobnie jak w żeńskiej drużynie swojego przedstawiciela będzie miała Chorwacja. W Zagłębiu zagra także znany z występów w mieleckiej Stali Nikola Džono. 29-letni rozgrywający grał w lidze chorwackiej (RK Metković Jambo, RK Zagrzeb, Perutnina PIPO IPC Čakovec i RK Siscia), bośniackiej RK Bośnia Sarajewo oraz słoweńskiej w Cimos Koper, z którym występował w prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

noch

gudz

dzono

 

Fot. SportoweFakty.pl