shopping-bag 0
Przedmioty: 0
Podsumowanie: 0.00 zł
Pokaż koszyk: Zamówienie:

Wpisy

Mollino i Moryto w Siódemce 2. Serii!

Dwóch zawodników Zagłębia Lubin zostało wybranych do Siódemki 2. Serii PGNiG Superligi. Anderson Mollino da Silva oraz Arkadiusz Moryto walnie przyczynili się do wygranej miedziowych z MKS-em Kalisz.

Siódemka 2. Serii:

Bramkarz: Sławomir Szmal (PGE Vive Kielce)

Lewoskrzydłowy: Lovro Mihić (Orlen Wisła Płock)

Lewy rozgrywający: Tomasz Gębala (Orlen Wisła Płock)

Środkowy rozgrywający: Rudolf Cuzić (SPR Stal Mielec)

Prawy rozgrywający: Anderson Mollino (Zagłębie Lubin)

Największe zaskoczenie kolejki. Brazylijczyk – uczestnik Klubowych Mistrzostw Świata – zapowiadał się jako niezły gracz, ale był swego rodzaju niewiadomą, bo dopiero debiutował w Europie. Proces aklimatyzacyjny przebiegł bezboleśnie. Przynajmniej na to wygląda po meczu z MKS-em Kalisz. Mollino zadziwił pod każdym względem. Nie kombinował, przy nadarzającej się okazji posyłał pocisk w kierunku Edina Tatara, trafił osiem razy. Jeszcze kilka takich spotkań i w Lubinie zapomną, że na prawej stronie biegał niedawno Nikola Dzono.

W siódemce: po raz pierwszy
Dlaczego? Brazylijczykowi wychodziło z MKS-em (32:28) niemal wszystko

Prawoskrzydłowy: Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin)

Dziesięć bramek na inaugurację, siedem w 2. kolejce z MKS-em Kalisz. Tylko można żałować, że reprezentacja mecze o punkty rozegra dopiero w styczniu. Od Moryty bije ogromna pewność siebie. „Wkrętka”? Proszę bardzo. Efektowna finalizacja kontry? Nie ma problemu. Patrząc na jego grę, naprawdę trudno uwierzyć, że 31 sierpnia skończył dopiero 20 lat! Wytrzymuje próby nerwów jak stary wyjadacz. Z MKS-em wykorzystał bardzo ważną kontrę, po której rywale nie zdołali się już podnieść. Mecz zakończył z siedmioma golami. Jak na Morytę, standard.

W siódemce: po raz pierwszy
Dlaczego? Wielka forma na początku sezonu

Obrotowy: Marek Daćko (NMC Górnik Zabrze)