Wpisy

Mistrz z wicemistrzem na zakończenie sezonu

W ostatniej kolejce PGNiG Superligi Kobiet dojdzie do starcia świeżo upieczonych mistrzyń i wicemistrzyń Polski. Metraco Zagłębia Lubin zmierzy się na wyjeździe z MKS Perłą Lublin. Hitowe spotkanie rozgrywek odbędzie się w piątek w hali Globus.

Miedziowe wracają do walki na ligowych parkietach po półtoratygodniowej przerwie. Ostatni mecz w Lubinie Metraco Zagłębie wygrało bardzo pewnie z GTPR Gdynia 31:15, czym zapewniły sobie drugie miejsce na finiszu rozgrywek.

Wcześniej po mistrzowski tytuł sięgnęły zawodniczki Perły Lublin. W sobotę ekipa z Lubelszczyzny dołożyła do tego Puchar Polski, a dzień później dołożyła triumf w Challenge Cup.

Piątkowe spotkanie będzie miało dla obu ekip wymiar prestiżowy. To ostatnia odsłona „Świętej Wojny” w sezonie 2017/2018. Ostatnie dwa mecze wygrał zespół z Lublina, dwa wcześniejsze padły łupem podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.

– Mecz zapowiada się niezwykle ciekawie. Pomimo tego, że dwa pierwsze miejsca są już znane my i Lublin będziemy chciały zakończyć sezon zwycięstwem w tym prestiżowym spotkaniu – mówi Marta Rosińska, rozgrywająca Metraco Zagłębia Lubin.

Po spotkaniu w hali Globus odbędzie się dekoracja mistrzyń i wicemistrzyń Polski za sezon 2017/2018 PGNiG Superligi.

MKS Perła Lubin – Metraco Zagłębie Lubin, 18.05 (piątek), godz. 19:00

Transmisja: TVP Sport