Wpisy

Miedziowi dołączyli do Szlachetnej Paczki (FOTO)

Po raz kolejny nasze zawodniczki i zawodnicy wzięli udział w Szlachetnej Paczce. Miedziowi pomoc najbardziej potrzebującym niosą zawsze bardzo chętnie.

Od 13 lat tysiące potrzebujących rodzin w całej Polsce na kilkanaście tygodni przed świętami dostają Szlachetne Paczki. W akcję angażują się tysiące wolontariuszy, którzy koordynują pomoc i dziesiątki tysięcy darczyńców, którzy jej udzielają.

– Szlachetna Paczka, to projekt Stowarzyszenia Wiosna. Polega on na konkretnej pomocy, konkretnej osobie. Dzięki czemu obdarowana rodzina czuje, że ta pomoc jest skierowana właśnie do niej. W naszej akcji może wziąć każdy. Wystarczy wejść na stronę internetową i wybrać rodzinę, której chce się pomóc – mówi Izabela Przystupa, wolontariusz Szlachetnej Paczki.

Szlachetna Paczka ma potężne grono ambasadorów. Wśród nich są między innymi lubińscy sportowcy, w tym piłkarze i piłkarki ręczne Zagłębia Lubin. Dziś przedstawiciele obydwu zespołów robili zakupu według specjalnej listy, po czym pakowali paczki – Nasza cała drużyna i cała drużyna dziewczyn bardzo mocna zaangażowała się w tę akcję. Cieszymy się, że możemy pomóc. Do tego nigdy nas nie trzeba namawiać – mówi Dawid Dawydzik, obrotowy Zagłębia Lubin.

Pomóc można także zobowiązując się do całorocznej opieki nad jakąś rodziną, bo chociaż przedświąteczna pomoc jest ważna, czasami potrzeba czegoś więcej.