shopping-bag 0
Przedmioty: 0
Podsumowanie: 0.00 zł
Pokaż koszyk: Zamówienie:

Wpisy

Metraco Zagłębie drugie w Goleniowie

Na zakończenie turnieju Goleniów Summer Cup piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin rozegrały spotkanie z gospodyniami. Miedziowe okazały się lepsze od Pogoni Szczecin od pięć bramek i ostatecznie zajęły drugie miejsce, ustępując szczeciniankom tylko gorszym bilansem bramkowym.

Bilans podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej podczas turnieju w Goleniowie to dwa zwycięstwa i porażka. Oprócz wygranej z Pogonią na otwarcie imprezy miedziowe pokonały norweski Skrim. Jedyną porażkę lubinianki zanotowały z wicemistrzem Białorusi BNTU-Belaz Mińsk. Dziś Metraco Zagłębie Lubin zagrało z pewnością najlepszy mecz podczas turnieju.

Funkcjonowała przede wszystkim obrona, a i w ofensywie lubinianki popełniały mniej błędów niż we wcześniejszych meczach. 20 straconych bramek to najlepszy wynik jeśli chodzi o wszystkie sześć dotychczasowych kontrolnych. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Karolina Semeniuk, która trafiała siedem razy. Tylko jedno trafienie mniej zaliczyła Adrianna Górna, która w przekroju całego turnieju była najczęściej punktującą zawodniczką miedziowych i została wybrana do siódemki turnieju, jako najlepsza skrzydłowa. Najlepszą obrotową wybrano z kolei Zuzannę Ważną.

SPR Pogoń Szczecin – Metraco Zagłębie Lubin 20:25 (12:12)

Pogoń (bramki): Kochaniak 6, Marcikowa 4, Płomińska 3, Janas 2, Koprowska 2, Costa 1, Cebula 1, Zawistowska 1.

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Blik, Kurdzielewicz, Semeniuk 7, Górna 6, Belmas 4, Buklarewicz 3, Jochymek 2, Milojević 2, Rosińska 1.

Fot. www.gsc2017.pl