Wpisy

Zagłębie najlepsze!

W hali SP 14 w Lubinie zakończył się IV Barbórkowy Turniej Piłki Ręcznej Masters. Na parkiecie rywalizuje trzynaście drużyn z niemal każdego zakątka Polski. W turnieju triumfowali piłkarze ręczni Zagłębia Lubin, żeńska drużyna Miedziowych zakończyła zmagania na czwartym miejscu.

Turniej rozgrywany jest w kategorii kobiet i mężczyzn. W imprezie bierze udział osiem drużyn męskich i pięć żeńskich. Lubin odwiedziły ekipy m.in. z Warszawy, Zabrza, Jeleniej Góry, Szczecina czy Rudy Śląskiej.

Faworytami wśród panów są gospodarze, mastersi Zagłębia Lubin – Gramy u siebie i będziemy chcieli obronić tytuł sprzed roku i dwóch lat. Na pewno nie będzie to jednak proste zadanie i zdajemy sobie z tego sprawę. Do turnieju przygotowywaliśmy się, trenując dwa razy w tygodniu i wierzymy, że przyniesie to zamierzony efekt – mówi Tomasz Fabiszewski z drużyny Zagłębia Lubin.

Najgroźniejszym rywalem w walce o złoto wydaje się być drużyna Pabiksu Pabianice, czyli mistrz Polski masters w kategorii +45.

Dość pechowo turniej rozpoczęły gospodynie, które po zaciętym boku przegrały z KPR-em Jelenia Góra. W pięciozespołowej grupie wszystko się jeszcze może zdarzyć, a lubinianki zapewniają, że nie składają broni – Liczymy, że w kolejnych meczach pójdzie nam dużo lepiej. Chcemy powalczyć o jak najwyższe cele – zapewnia Patrycja Jugo z zespołu masterek Zagłębia.

Ostatecznie lubinianki zakończyły zmagania na czwartej pozycji. Dużo lepiej poradzili sobie mastersi Zagłębia Lubin. Miedziowi obronili tytuł i zameldowali się na pierwszym miejscu podczas IV Barbórkowego Turnieju Piłki Ręcznej Masters.

Klasyfikacja końcowa mężczyzn:

1 Zagłębie Lubin

2 Pabiks Pabianice

3 Pogoń Zabrze

4 Pogoń Oldi Szczecin

5 MKS Wieluń

6 Handball Nowogard

7 Handball Gorzów Wielkopolski

8 Tęcza Kościam

Klasyfikacja końcowa kobiet:

1 Skra Warszawa

2 KPR Jelenia Góra

3 Zgoda Ruda Śląska

4 Zagłębie Lubin Masters

5 Olimp Grodków

Fot. LSS Handball