shopping-bag 0
Przedmioty: 0
Podsumowanie: 0.00 zł
Pokaż koszyk: Zamówienie:

Uczestnicy

LARVIK HK

Fani w akcji zobaczą jeden  z najbardziej utalentowanych klubów na Starym Kontynencie. Larvik HK w Eliteserien występuje nieprzerwanie od 1992 roku, a w swoim kraju zdobył wszystko, co byli do zdobycia. Dość wspomnieć o 19 mistrzostwach Norwegii i 16 krajowych pucharach. Były klub Aliny Wojtas może również pochwalić się sukcesami na arenie międzynarodowej – w 2011 roku triumfował w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów, a w latach 2005 i 2008 w Pucharze Zdobywców Pucharów. Obecnie klub przechodzi przebudowę, ale trener-legenda Tor Odvar Moen ma do dyspozycji inne utalentowane zawodniczki


BORUSSIA DORTMUND

Borussia Dortmund to marka, której kibicom sportu przedstawiac nie trzeba. BVB znana jest głównie z sekcji piłkarskiej, ale piłka ręczna w kobiecym wydaniu ma się również bardzo dobrze. W ubiegłym sezonie Bundesligi żółto-czarne zajęły szóste miejsce, na swoim koncie Borussia ma wicemistrzostwo Niemiec w 1999 roku, Puchar Niemiec zdobyty dwa lata wcześniej. BVB triumfowała w Challenge Cup w 2003 roku. Skład opiera się na krajowych zawodniczkach, ale nie brakuje także przedstawicielek Węgier i Holandii.


HC GOMEL

Gomel to aktualny mistrz Białorusi, który obronił tytuł z 2016 roku. We wcześniejszych dwóch sezonach zespół zdobywał srebrny medal rodzimej ekstraklasy. Gomel ma na swoim koncie także wiele brązowych medali. Klub jest stałym uczestnikiem europejskich pucharów. HC Gomel wystąpił podczas XVII Memoriału im. Henryka Kruglińskiego.

 


GALICZANKA LWÓW

Galiczanka Lwów to trzykrotny mistrz Ukrainy, który najwyższe laury zdobywał w trzech ostatnich sezonach. Mistrzynie Ukrainy w ubiegłym roku rywalizowały w europejskich pucharach z Pogonią Szczecin. Galiczanka ma na swoim koncie również cztery srebrne medale rodzimej ekstraklasy. W 1999 roku klub dotarł do ćwierćfinału Pucharu EHF.

 

 


SPR POGOŃ SZCZECIN

SPR Pogoń Szczecin -€“ piąta drużyna zeszłego sezonu, wielokrotny Mistrz Polski i uczestnik europejskich pucharów. W 2016 roku ekipa pod wodzą Adriana Struzika i Łukasza Kalwy zajęła 2 miejsce Mistrzostw Polski oraz srebro w Pucharze Polski. Rok wcześniej szczecinianki osiągnęły jeden z największych sukcesów na arenie międzynarodowej dochodząc do finału Challenge Cup.

 


METRACO ZAGŁĘBIE LUBIN

Gospodynie turnieju. Jedna z najbardziej utytułowanych żeńskich polskich drużyn piłki ręcznej. Zagłębie ma na swoim koncie złoty medal mistrzostw Polski, wywalczony w 2011 roku, a także 8 srebrnych „krążków”, zdobytych w latach: 1995, 2000, 2002, 2006, 2009, 2010, 2012, 2013, 2017, a także cztery brązowe medale (1996, 2001, 2007, 2008). Miedziowe cztery razy sięgały również po krajowy Puchar. Zagłębie dwukrotnie w swojej historii dotarło do półfinału europejskich pucharów, w 2001 był to Puchar EHF, a rok później Puchar Zdobywców Pucharów.