Wpisy

Media o triumfie Zagłębia

W miniony weekend fani szczypiorniaka w żeńskim wydaniu emocjonowali się turniejem Final Four Pucharu Polski. Trofeum zdobyła drużyna KGHM Metraco Zagłębia Lubin.

SportoweFakty.pl: Puchar Polski jedzie do Lubina!

Mecz pomiędzy SPR-em Lublin i KGHM-em Metraco Zagłębiem Lubin był godny finału PGNiG Pucharu Polski. Ostatecznie mimo że lublinianki nadrobiły sześciobramkową stratę, zwyciężyło Zagłębie.

Handball24.pl: Zagłębie wygrało Puchar Polski!

Takiego spotkania oczekiwali wszyscy kibice. Walka o każdą piłkę. Agresywna, a momentami wręcz brutalna gra w obronie, która skutkowała dużą ilością kar dla szczypiornistek. Szkoda, żę sędziowie nie dopasowali się poziomem do zawodniczek, ale szkoda im poświęcać więcej czasu. Zagłębie wygrało 26:21 (11:8).

miedziowe.pl: Koncert Byzdry. Zagłębie jest wielkie

SPR Lublin nie obronił trofeum sprzed roku. To piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin uniosły w górę Puchar Polski. W finale po emocjonującym meczu podopieczne Bożeny Karkut wygrały z ekipą z Lubelszczyzny 26:21 (11:8). Światową klasę pokazała Kinga Byzdra, która zdobyła aż 15 bramek. Rozgrywającą MKS-u wybrano MVP Final Four. Najlepszą bramkarką turnieju została Monika Maliczkiewicz.

lubin.pl: Miedziowy Puchar Polski

W meczu o wszystko Final Four kobiet, podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej pokonały na gdyńskim parkiecie SPR Lublin 26:21. Nie obyło się bez brutalnych fauli, czerwonej kartki i upomnień w kierunku sztabu szkoleniowego. Jednak spotkania o taką stawkę za każdym razem obfitują w spore emocje, nie zawsze te zdrowe. Pomimo tych akcentów, faktem jest, że zespół KGHM Metraco Zagłębie Lubin wrócił na właściwe tory i po zdobyciu Pucharu Polski ma wielki apetyt na złoto Superligi Kobiet.

wp.pl: Piłkarki ręczne Zagłębia z Pucharem Polski

Piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin zdobyły Puchar Polski. W finale turnieju Final Four w Gdyni pokonały SPR Lublin 26:21 (11:8). Stawka meczu od pierwszego gwizdka podziałała deprymująco na zawodniczki obu drużyn. Pierwsza bramka padła dopiero w 5. minucie z rzutu karnego, który wykorzystała Kinga Byzdra z Zagłębia. Pierwszego gola lublinianki zdobyły w 7. minucie także z rzutu karnego, wykonanego przez Dorotę Małek. Gra była szarpana i nerwowa. Obie drużyny grały ostro, nierzadko faulując, aby nie pozwolić rywalkom na dojście do bramkowych pozycji. Dobrze między słupkami spisywały się też golkiperki.Wraz z upływem czasu przewagę zaczęły uzyskiwać piłkarki ręczne z Dolnego Śląska Od pierwszych minut drugiej połowy szczypiornistki SPR próbowały odrobić stratę. W 43. minucie doprowadziły do remisu 16:16 po trafieniu Małek. W następnych minutach lublinianki uzyskały przewagę trzech bramek. Zawodniczki Zagłębia nie chciały jednak łatwo sprzedać skóry i w 50. minucie wyrównały na 20:20. Szczypiornistki z Dolnego Śląska odzyskały wiarę w swoje siły i osiem minut później prowadziły 25:21. Do końca meczu nie dały już sobie wyrwać z rąk zwycięstwa. Sędziowie naliczyli aż 42 minuty kar dla obu drużyn.