Wpisy

Marcel Sroczyk w Zagłębiu!

Do drużyny Zagłębia Lubin dołączył jej wychowanek, Marcel Sroczyk! Do miedziowych lewoskrzydłowy przeszedł z pierwszoligowego AZS-u Zielona Góra.

Marcel Sroczyk był wyróżniającym się graczem akademików. Dla zespołu z Zielonej Góry wychowanek Zagłębia zdobył 51 bramek w 15 meczach.

– Swoją przygodę z piłką ręczną zacząłem w wieku 13 lat w Zespole Szkół Sportowych w Lubinie.Trenowanie piłki ręcznej było to moje małe marzenie, jako młodego chłopaka, które zrealizowałem właśnie zaczynając uczęszczać do Gimnazjum Sportowego. Moim pierwszym trenerem był Pan Artur Pastuch do którego dołączył z czasem Piotr Obrusiewicz ci trenerzy pomagali mi stawiać pierwsze kroki w piłce ręcznej, następnie moim trenerami byli Jarosław Hipner i Grzegorz Gowin, którzy w moje przygodzie z piłką ręczną nauczyli mnie w tym sporcie dużo i dali mnóstwo wskazówek do rozwijania się. Gdy skończyłem liceum Sportowe, nastąpił kolejny krok i udałem się na wypożyczenie do I ligowego AZS-u Zielona Góra gdzie trenerami byli Ireneusz Łuczak i Łukasz Jacykowski i w ostatnim czasie w dużej mierze przyczynili się do mojego rozwoju i tym samym powrotu do Zagłębia już do seniorskiej drużyny, co było moim celem i małym marzeniem od początku mojej przygody z piłą ręczną – mówi mierzący 184 centymetry nowy skrzydłowy Zagłębia.

Być  może Marcel Sroczyk dostanie szansę już w niedzielnym meczu Zagłębia Lubin przeciwko Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski (godz. 16:00).