Wpisy

M. Świrkula: To żadna przyjemność

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin zakończyli sezon 2011/2012. Lubinianie na finiszu rozgrywek uplasowali się na dziewiątym miejscu, będąc najlepszą drużyną fazy play-out.

W ostatnim meczu sezonu miedziowi pokonali pewnie na własnym parkiecie zdegradowany już wcześniej Jurand Ciechanów. Zagłębie wygrało 33:28 – Myślę, że ten mecz powinniśmy wygrać przynajmniej dziesięcioma bramkami, a skończyło się tylko na pięciu i ten wynik nie do końca nas zadowala, ale najważniejsze były te dwa punkty, które zagwarantowały nam utrzymanie w Superlidze – mówi Michał Świrkula.

Wygrana z Jurandem była czwartą wygraną Zagłębia  z rzędu – Można by było powiedzieć, że trochę szkoda, że ten sezon się kończy, bo te ostatnie mecze pokazały, że charakterem, dobrą drużynową grą wszystkich zawodników potrafiliśmy wygrać na trudnych terenach w Wągrowcu i Olsztynie, gdzie wcześniej nie zdobywaliśmy punktów – mówi „Świrek”.

Ostatnie sezonu w wykonaniu lubińskich szczypiornistów co prawda nie były najlepsze, ale zawsze udawało się awansować do fazy play-off. Tym razem rzeczywistość okazała się bardziej brutalna – Musimy wyciągną ć wniosku z tego sezonu, żeby taka sytuacja już więcej się nie powtórzyła. To nie jest żadna przyjemność grać w gronie drużyn , walczących o utrzymanie – kończy Michał.